Buďte nejlepší stylistkou (I. díl)

Buďte nejlepší stylistkou (I. díl)

Buďte nejlepší stylistkou je série článků o tom, jak se vypořádat s různými nedokonalostmi postavy pomocí vhodně zvoleného oblečení. Široká ramena, krátké nohy, dlouhý krk, velká prsa, malá prsa… A právě malá prsa jsou tématem dnešního článku.

Pokusím se vám poradit, co si určitě neoblékat a jak si naopak vykouzlit ideální hrudník, i když ten váš je trochu plošší.

Buďte nejlepší stylistkou s obrovským výběrem možností

Asi moc dobře samy víte, že dobře zvolená podprsenka dokáže zázraky.

Ale jestli chcete být pro muže opravdu super sexy, naše rada vás asi překvapí. Muži totiž na malých ňadrech ocení lehoučce průsvitný top bez podprsenky!, kdy lehoučce prosvítají vaše malé a roztomilé bradavky…

Vaší obrovskou výhodou je, že pravděpodobně nemáte problém zapnout si elegantní sáčko přesně takové, jaké se vám líbí. A nejen sako. Až si příště budete zkoušet například nějaké šaty, zkuste si představit, že by váš hrudník byl ve vysněné velikosti. Možná se tak dokonce snadno zbavíte i celoživotního mindráku, který vám váš hrudník způsobuje.

Nikdy nenoste

Buďte nejlepší stylistkou! Je asi jasné, že velký výstřih (nebo dokonce korzet!) a malá prsa nejdou moc dobře dohromady. Jaká jsou další pravidla?

Střihy s vysokým pasem přitahují pozornost k hrudníku, takže volte raději pas co nejnižší.

Svislé pruhy zeštíhlují, proto jsou pro horní polovinu vašeho těla zakázány. Určitě nepotřebujete, aby váš hrudník vypadal ještě štíhlejší, než tomu doopravdy je.

Výstřih typu „voda“ může být skvělý, ale pouze tehdy, pokud je spíše v podobě lodičkového výstřihu. Lodičkový výstřih obecně malým poprsím velmi sluší.

Vyhněte se také topům na ramínka, které mají řasení na prsou a směrem do středu a na okrajích se zužují do tenkého proužku. Ačkoli se může zdát, že řasení skvěle ňadra zvětší, opak je pravdou. Přílišná „bohatost“ a objemnost takovýchto topů zvýrazní právě nedostatky v uvedených partiích.

Špatnou volbou je také šifonová halenka s volánky na rukávech, ale hlavně kolem výstřihu. Volány zdůrazňují, že výstřih je opravdu velký, a celá halenka má jen tak lehce povlávat kolem dokonalého těla.

Upřímně, nevím, pro koho jsou vlastně tyto halenky určeny, protože absolutně nesedí ani ženám s velkým poprsím.

Nejde pouze o střihy, důležitý je také výběr vzoru. K subtilnímu hrudníku se naprosto nehodí květinový vzor ani krajka na dolní části šatů či halenky jakékoli délky.

Také halenka se šněrováním uprostřed není vhodná a zbytečně upozorňuje na to, co nemáte.

Strečové šaty či topy raději nenoste, a to ani při použití kvalitní a přesně padnoucí push-upky. Strečový materiál odhaluje příliš, a tak je bohužel poznat, že nejde o vaše vnady, ale o podprsenku. A tou se asi v tomto případě chlubit nechcete.

Pravidla pro nošení svetříků a triček jsou v zásadě totožná. Zásadně se nehodí hranatý výstřih, tenký úplet nebo výstřih rovný a velký, který odhaluje ramena.

Jaké oblečení tedy nosit?

Kritiky už bylo dost, takže jsme vám dlužni pár pořádných a funkčních tipů, co váš drobný hrudník pozvedne a zkrášlí.

A vy se stanete nejen sama sobě stylistkou, ale též profesionální módní návrhářkou.

Výstřih je asi jasný, potřebujete malý kulatý, lodičkový nebo rovný. Roláky jsou též perfektní volbou.

Stejně tak, jako svislé pruhy zeštíhlují, vodorovné fungují naopak. Takže tričko nebo svetřík s vodorovnými pruhy libovolné šířky lze jenom doporučit.

Pro značnou dávku originality (a abyste si přeci jen mohly užít velkého výstřihu) je tu varianta vrstvení triček. Prostě si oblečte 2 trička na sebe. Spodní triko může mít například dlouhý rukáv a být doplněno over-size nátělníkem. Takové spojení váš hrudník opticky pěkně zaplní. A stejné je to i s dalšími kombinacemi, kterým se žádné meze nekladou.

Skvělé topy přesně pro vás

Vázání za krkem. Tady řasení v oblasti poprsí funguje skvěle, působí přiměřeně a doplní, co chybí.

Topy nabírané do stojáčku výborně pomáhají zvětšit a zakrýt to, co je potřeba.

Jedinečnou volbou pak je halenka bez rukávů s vázankou. Vázanka nejenže posílí plnost vašeho hrudníku, ale skvěle oživí jakoukoli kombinaci oblečení.

Tip! Jakákoli lesklá látka, respektive látka s lesklými pajetkami či jinými drobnými doplňky v lesku je sama o sobě vhodnou volbou pro menší hrudník.

Halenky a šaty

Vřele doporučit můžeme všechny typy volných košil, a to ať už jsou dozdobené náprsními kapsami, sámky či volánkovým fiží.

Úpletové halenky se hodí také dobře, tedy pokud respektujete základní pravidlo malého výstřihu a volného střihu. Od hrudníku krásně odvedou pozornost například volány na konci dlouhých rukávů nebo rozšířené rukávy u oblasti zápěstí.

Co se týče šatů, asi nejlepší rada, která je navíc elegantní a sexy, je využít šaty s holými zády. Holá záda jsou totiž stejně sexy jako hrudník s velkým výstřihem, protože odhalují víc, než je obvyklé.

Dobře se hodí také šaty s vodou a jiným nabíráním látky kolem klíčních kostí nebo opět šaty nabírané do stojáčku. Pokud zvolíte tento typ šatů krátké délky, nemůže být nic svůdnějšího!

Doporučení pro svetříky jsou asi také jasná. Vždy vám bude slušet rolák, ještě krásnější pak bude chomout, vodorovné pruhy splní svou rozšiřující funkci a výstřih do V vyplníte límečkem nějaké zajímavé košile.

V ideálním případě je košile delší než svetr a část jí zůstane volně viset pod svetrem. Tím, že sladíte límeček se spodní částí topu, dosáhnete maximálního účinku a skvělého vzhledu!

Závěrem

Určitě je na místě výše uvedené postřehy shrnout a doplnit je o důležité drobnosti, které možná řečeny nebyly.

Právě vám perfektně sluší

  • lodičkové výstřihy,
  • holá záda,
  • vhodně tvarovaná a kvalitní push-upka přiměřené velikosti,
  • hrubé pleteniny, různá nabírání, sámky, fiží, velké límce, kapsy či sámky na prsou,
  • jakékoli vkusně vrstvené oblečení,
  • vodorovné pruhy a geometrické vzory,
  • jemně pastelové barvy a přírodní tóny (nikoli černá!),
  • roláky a chomouty.

Moudro stylistů skvěle shrnuje vše, o čem je v našem módním seriálu řeč a o čem si ještě budeme povídat.

„Možná jste se nenarodila s vlastním stylem, ale vždy se můžete naučit, jak ho vytvořit.“