Bydlení a zahrada je rubrika zaměřená na všechny vychytávky a informace v této oblasti. Zajímají nás nejen novinky, ale také to, jak stavět, provádět přestavby a úpravy. Na místě jsou i otázky a návrhy interiéru a exteriéru, kdy čerpáme přímo od profesionálů v oboru.

Váš domov

Bydlení a zahrada tvoří váš domov. A domov je místo, kde se cítíte pohodlně a kde můžete být sami sebou. Je to víc, než jen místo na přespávání. Domov je vyjádřením vašeho já, vašeho života a my vám s tím rádi pomůžeme.

Interiér

A interiér je to, co dělá vaše bydlení skutečným domovem. Co se týče vzhledu, nejdůležitější je atmosféra, kterou udává obývací pokoj jako střed bytu či domu.

Druhou nejdůležitější místností je ložnice. Tam je potřeba dát pozor nejen na to, abyste se v ní dobře cítili, ale aby měla také kvalitní lůžko a větrání.

Exteriér

Dům i byt se obvykle koncipují tak, aby splňovaly základní požadavky na bydlení. Exteriér, tedy okolí domu, by měl na tyto funkce navazovat, rozšiřovat je a doplňovat. Architekt či designér by se vždy měl věnovat tomu, aby uvedené propojení umožnil.

Dříve zahrádky a balkony sloužily především pro pěstování zeleniny, dnes už se klade více než na funkci užitkovou, na stránku estetickou. v současné době vracíme zahradě, terase i balkonům jejich původní význam. A ten je především v načerpání nové energie na čerstvém vzduchu a pohlazení duše krásou, která vás obklopují.

Jak se žije v Čechách?

Žijeme ve svobodné zemi a je třeba souhlasit s často opakovanou větou velkorysých přispěvatelů různorodých webových diskuzí na téma bydlení a zahrada. „Každý může mít doma, co se mu líbí“.
Na druhou stranu, nahlédneme-li v Čechách do běžných nekatalogových interiérů, které jsou v nabídce realitních kanceláří, nebývá to mnohdy právě lichotivý pohled. Lidé u nás se očividně nedokážou oprostit od zbytečností, pořizují si často vybavení, a to nezávisle na tom, co už doma mají.

To bychom mohli změnit!