Čerpejte sílu z drahých kamenů

Čerpejte sílu z drahých kamenů

Čerpejte sílu z kamenů, kterými nás příroda obdařila. Napadlo vás někdy, že s kameny je to vlastně stejné jako s bylinkami? A že naši dávní předkové drahé kameny běžné používali k nejrůznějším účelům, zejména pro uzdravování těla a duše?

A i když mnoho žen nosí drahé kameny na náramcích či náhrdelnících, mnohdy si ani nejsou vědomy, jak je právě ten který kámen může ovlivnit. Síla kamenů je velká a je tu pro nás. Naučme se ji využívat!

Mnohdy opomíjené

Už středověcí lékaři běžně používali drcený křišťál jako lék na úplavici. Chalcedon fungoval jako přírodní náplast na zanícené rány. A Indové používali drahé kameny stejně a stejně často jako bylinky. Dělali z nich výluhy, které pak používali pro léčbu různých zdravotních potíží.

Podstata léčby drahými kameny spočívá v tom, že každý z kamenů vysílá určitou energii, která má schopnost navodit v těle harmonii a léčit neduhy. Dnešní léčitelé například ponoří na noc drahý kámen do minerální vodu, která se potom v rámci léčby pije.

Vyžadují péči

Minerály, tedy drahé kameny, o nichž je řeč, dokážou svou léčivou energii předávat ovšem i jinak. přikládají se na tělo, používají se jako amulety nebo pomůcky pro meditaci. Aby kameny mohly správně působit, je zapotřebí občas je očistit dle přesného návodu.

Kameny zasypejte kuchyňskou solí tak, aby byly úplně zakryté. Po 24 hodinách je ze soli vyndejte, opláchněte pod tekoucí vodou a na sluníčku je nechte nabít.

V čem je jejich kouzelná moc?

Citrín

Čerpejte sílu, citrín vás dobije energií. Tento kámen je spojen se sluncem a v praxi funguje jako pravá nabíječka. Použijte ho vždy, když vám docházejí síly a potřebujete rychlou vzpruhu. Jeho energie také léčí a prosvěcuje duši. Zmírňuje deprese, melancholii, negativní emoce, a působí dokonce proti fóbiím.

Tip: Citrín noste na prstě nebo na krku, ale musí být v přímém kontaktu s kůží!

Lapis lazuli

Lapis především odvrací psychické ataky. Jeho účinky jsou až magické, na vaši psychiku dokáže zapůsobit neobyčejnou silou a mnohou duševní nepohodu zcela odvrátit. Zmírňuje emocionální traumata a hojí staré rány. Celkově vaši psychiku uvádí do harmonie a odvrací různé útoky na dobrý stav vašeho duševního zdraví.

Tip: Kámen si dejte vedle postele, protože pomáhá při nespavosti a během spánku harmonizuje vaši psychiku.

Tyrkys

Čerpejte sílu pro podporu své stability. Tyrkys je velmi známý kámen, ale také velmi silný kámen. Pokud se v životě cítíte jako na houpačce, jste roztěkané a špatně zvládáte jakékoli změny, pak je tyrkys pro vás to pravé. Dá vám pocit „pevné půdy pod nohama“, o kterou se můžete bezpečně opřít. Také vás ochrání před záchvaty paniky! Tělu pomáhá vstřebávat živiny, proto je ideální také pro ty z vás, které bojují s poruchami příjmu potravy.

Tip: Připravte si z tyrkysu léčivý elixír. Kámen omyjte a dejte na noc do vody. Vzniklý nápoj pak popíjejte v průběhu celého dne.

čerpejte sílu

Achát

Přináší především klid a soustředění. Achát je velmi zajímavý kámen, měnící barvy jako chameleon. Najdete ho v různých odstínech a s různými vlastnostmi. Modrý je spojen s energií vody, uklidňuje a pomáhá k udržení rovnováhy v těle i mysli. Oranžová barva achátu zase přispívá k dobrým pracovním výkonům, protože posiluje analytické schopnosti a podporuje koncentraci.

Tip: Achát noste na delším řetízku, tak vám navíc pomůže s dobrým trávením.

Růženín a rhodonit                             

Tyto dva drahé kameny mají mnohé společné. Léčí zlomené srdce a pomáhají překonat hořkost, kterou cítíte k těm, kdo vám ublížili. Pomohou odvrátit negativní emoce, které cítíte, jako je vztek, sebelítost či deprese a naučí vás odpouštět.

Tip: Růženín si ideálně kupte jako přívěšek ve tvaru srdce na noste jej na krku. Rhodonit čistí a posiluje srdce, proto si ho v případě smutku, úzkostí položte přímo na něj.

čerpejte sílu

Je mnoho dalších drahých kamenů, které mají doslova zázračné účinky. Pokud vás trápí něco konkrétního, zkuste se poohlédnout po tom pravém šperku, který vám pomůže!