Co děláme, když nemůžeme ven?

Co děláme, když nemůžeme ven?

Co děláme, když nemůžeme ven? Několik žen mi na tuto otázku odpovědělo. Možná vy samy už máte za celou tu doby různých nouzových opatření vychytané, co dělat, abyste svůj volný čas využily ke svému vlastnímu potěšení.

Některé z nás ale nevědí, a tak bloumáme mezi různými pokusy od čtení knih, brouzdání na internetu, až po snahu něco vytvořit či uvařit nějakou novou „bombu“.

Pracuji na home office už tři roky, a než nás postihl virus, říkala jsem si, že už je na čase začít pracovat někde mezi lidmi, alespoň pár hodin v týdnu. Ve chvíli nouzových opatření už jsem byla ve stavu vyhoření, a tak současné dění snáším ještě mnohem hůř. A tak i já hledám další a další inspiraci, co vše lze během „domácího vězení“ dělat.

Co děláme?

Petra (56 let) HR Specialistka

Kamarádka Petra to má možná trochu jednodušší, i když záleží na úhlu pohledu a já rozhodně nikomu nepřeju nic špatného! Petra je totiž po operaci kolenního kloubu a pracovat z domova by musela tak jako tak. Náplní její práce je výběr špičkových odborníků pro špičkové firmy. Vlastně jí mohu závidět, že je v kontaktu s lidmi alespoň během výběrových řízení přes video chat.

V současné době jí chybí hlavně práce na zahrádce, kterou vyloženě miluje. Nemůže také trávit bláznivé víkendy s vnoučaty ani chodit na dlouhé procházky spadaným listím.

Naštěstí jí zůstalo dost drobností, které dělat může a dělá je ráda. Mezi vrchol blažených chvil patří posezení u krbu se sklenkou vína a dobrou knížkou.

Hned jak to půjde, pojede dohnat přípravu zahrádky na zimu. Cestou si nasbírá všechno, co lze použít jako dekoraci, stále kvetoucí vřes, různé bobule, oblázky, větvičky, listí… a doma bude vytvářet podzimní dekorace pro potěchu ducha. Možná se prý pustí i do výroby mýdel, ve kterých budou zmíněné kamínky a všechny plody podzimu.

co děláme

Její dekorace pak budou nejen krásné, ale i voňavé.

Nikol (23 let) Grafička

Co děláme dalšího? Nikol je vyloženě ještě příliš mladá na to, aby trávila večery doma a háčkovala dečky. Čas strávený s kamarádkami jí chybí nejvíc. Proto některé volné dny pořádají takzvanou „telepárty“. Přes sdílený odkaz společně sledují filmy nebo seriály. Sice nejsou spolu fyzicky, ale bez problémů si píšou na společném chatu komentáře k tomu, co se právě ve filmu děje.

Prý je to neuvěřitelná zábava a ve finále snad ještě lepší, než být spolu v kině nebo sledovat společně film z gauče.

Štěpánka (29 let) Redaktorka beauty magazínu

Ačkoli se to nabízí, Štěpánka netráví hodiny vytvářením různých typů make-upů, které by potom sdílela na svém bloggu. Ani nestojí před šatníkem a nefotí nové zajímavé módní kreace vytvořené z jeho obsahu.

Štěpánka zpívá! Na základní škole zpívala ve sboru, a přestože na kariéru zpěvačky to není, zpívá ráda. A protože jsou hlasivky sval, Štěpánka ho teď pořádně trénuje. Zpěv jí prý pomáhá uvolnit napětí a stres, takže když jí něco trápí, zpívá tak nahlas, až jí sousedi buší na zeď. Silně ji motivuje, že se vrátila ke zpěvu a vidí, jak se každým dnem posouvá vpřed.

Posiluje si tím sebevědomí a kdo ví, třeba se budou její pěvecké vlohy v životě ještě někdy hodit!

Sandra (33 let) Marketingová manažerka

Sandra je požitkář a umí ocenit krásné věci i prožitky. V současné době jí nejvíc chybí, že nemůže do sauny. A tak si doma dělá něco podobného, s pravým duchem wellness. Kolem vany rozestaví barevné a voňavé svíčky nebo si zapálí aroma lampičku s vůní, na kterou má právě náladu, do vody přidá olejíček nebo koupelovou sůl, pustí si relaxační hudbu a minimálně 20 minut stráví v horké koupeli.

Během těchto svých požitkářských chvil si uvědomila, že vonné esence se dají kombinovat, a dokonce je lze připravit doma. A tak Štěpánka stojí před experimentem s výrobou vonných esencí a už se pustila do přípravy zajímavých ozdobných balíčků koupelových solí, kam mimo kombinace různých barev soli přidává třeba mušličky nasbírané na dovolené nebo jiné pěkné maličkosti. Vše pak dozdobí stuhami nebo přírodním lýkem a pěkně vypracovanou dárkovou cedulkou.

Dobrá zábava se určitě najít dá, jen je třeba hledat. A nenechat se svést prvním nápadem, pokud vás nebude vášnivě bavit.

Pro spokojenou psychiku je proces hledání velmi podnětný, vyzkoušíte nové věci, něco se naučíte, a třeba narazíte na hobby, které vás opravdu nadchne. A ve finále se dokonce může proměnit v nový zdroj příjmů!

Asi teď zkusím plést košíky. Věděly jste, že to jde i z papíru?