Co o vás prozradí čmáranice

Co o vás prozradí čmáranice

Co o vás prozradí nevinné malůvky? Asi jste to dělaly už ve škole, a většině z nás to zůstalo. Při nudných poradách a prezentacích nebo při telefonování si čmáráme na papír, do notesů a poznámkových bloků. Možná vás překvapí, že se z těchto náhodně vytvářených obrázků dá i něco vyčíst.

Podle psychologů se při kreslení dostáváme do svého podvědomí a odkrýváme své tajné touhy, svá trápení a myšlenky. Vše, co „hodíte na papír“, má svůj význam. Jaký?

Sluníčko, mraky, kytičky

Všechny tyto a podobné symboly vypovídají o jednom: Ať děláte cokoli, jste spokojené! A chcete, aby to tak zůstalo co nejdéle. Vaše pozitivní naladění vypovídá o velkém umění těšit se na hezké věci a zážitky, nejlépe s někým vám milým a blízkým. Život je přece většinou krásný!

Postavičky

Nakreslit postavičku s podivnou hlavou a ručičkama a nožičkama jako když kreslí tříleté dítě, to opravdu není žádné umění. A také se (bohužel) tento motiv objevuje na čmáranicích poměrně často.

Psychologové mají jasno. Co o vás prozradí postavičky? Takové obrázky prý vypovídají o vnitřní nejistotě a pocitu bezmocnosti. Panáčky často kreslí lidé, kteří se dostali do „slepé uličky“ a nevědí, jak z ní ven. Asi byste nejraději před vším utekly!

Rachitická postava panáčků také naznačuje citovou nestabilitu a potřebu se alespoň na chvíli izolovat od ostatních.

Co o vás prozradí zvířata

Nejen zvířata, dokonce prý druh zvířete, který jste mimoděk zveřejnily, vypovídá mnoho o vašich emocích.

Třeba takový tygr, vlk nebo psík s vyceněnými zuby vyjadřují skrytý vztek. Liška naznačuje vaši vychytralost a touhu nad vším a všemi vyzrát. Malůvka veverky je odrazem toho, že se cítíte oslabeny a potřebujete pomoc, bezpečí a jistotu. Symbol lva zase vyjadřuje silné a neohrožené jedince. Na druhou stranu ovšem také platí, že nakreslený symbol zvířete je pro vás určitým vzorem. Má totiž vlastnosti, které byste chtěly mít, ale chybí vám.

Hvězdy

Hvězda napovídá o vaší touze být středem pozornosti.

Přizpůsobujete tomu svůj šatník, účes, make-up, ale hlavně své chování. Rády uděláte cokoliv, abyste byly nepřehlédnutelné. Pokud jsou hvězdy hodně střapaté a mají hodně cípů nebo jsou daleko od sebe, je to pro vás malým upozorněním, že vaše duše strádá.

Geometrické tvary

Co o vás prozradí geometrické tvary typu obrázek C? Mají je v oblibě ty z vás, které vědí, co od života chtějí. Téměř s jistotou patříte mezi lidi tvrdohlavé, kteří si jdou za svým. Je vám jedno, co si o vás ostatní myslí, vy máte svoji pravdu, své přesvědčení, a ty si nenecháte nikým vzít.

Zkuste občas trochu přibrzdit a poslouchat i hlasy okolí. Možná zjistíte, že některé informace jsou vám k užitku a při dosahování vašich cílů se mohou výborně hodit.

co o vás prozradí

Ornamenty a drobnosti

Naznačené možnosti, jak mohou tvary vypadat, jsou na obrázku B a E. Ale tvarů a motivů je nepřeberné množství, takže alespoň význam některých z nich.

Medové plástve

Vyjadřují touhu po klidu a harmonii. Vaším největším přáním je konečně se usadit a spokojeně žít v kruhu rodiny.

Spirály

Spirály naznačují, že vás moc nezajímá, co dělají vaši příbuzní nebo sousedé a známí. Daleko víc se soustředíte na to, co trápí celý svět. Jenže to jsou věci, které vy nezměníte.

Pružiny

Kruhové tvary vypovídají o vaší osamělosti a touze někam patřit. Je jedno, jestli jde o rodinu, společenství kolem nějakého koníčku či sportovní aktivitě, nebo dokonce o angažmá v politické straně.

Potřebujete prostě cítit, že někam zapadáte. Asi vám schází lidská blízkost, možná přátelé nebo důvěrná kamarádka, se kterou byste si mohly pořádně popovídat o všem možném.

Linky a mřížky

Jste pedant. Máte rády, když všechno šlape podle vašich pravidel. Pokud se objeví nějaké problémy, řešíte je okamžitě. Diskuzi nepřipouštíte, vy přece víte nejlíp, co a jak.

Co o vás prozradí šípy a šipky

Tyto vzory jednoduše ukazují cestu, vaše směřování. Je-li šipka namířena nahoru, jste empatická a milujete lidi. Pokud je zacílena dolů, pak jste spíše zaměřená na sebe. Šipka doleva pak znamená, že jste se asi zasekly v minulosti, a naopak, směr vpravo je znakem toho, že se těšíte na budoucnost.

Oko a oči

Kresba oka nebo očí ukazuje vaše vnitřní já. Velké oči kreslí lidé, kteří mají obavy a před něčím utíkají. Dopředu upřené oči jsou znakem člověka, který se bojí, že ho okolí pozoruje a sleduje. Pokud jsou oči zavřené, vyjadřují odmítnutí a strach podívat se dovnitř své duše.

Co o vás prozradí domeček

Symetrické tvary domečku vypovídají o vaší lásce k pořádku. Ale pozor, nemluvíme zdaleka jen o úklidu! Řád musí panovat i ve vašich soukromých věcech. Potřebujete mít vše naplánované, a když se něco odchýlí od vaší představy, zuříte.

Je skvělé mít ve svých touhách jasno, ale mějte na paměti, že život není geometrická úloha s jasným řešením.

Podpis

Někdo si čmárá podpis nebo trénuje jeho různé varianty. Už na první pohled je asi jasné, že tito lidé jsou trochu víc zahleděni sami do sebe. Záleží na tom, jak často to děláte.

Můžete mít problémy ve vztazích, protože většinou moc neposloucháte, co vám druhý říká, a berete v potaz jen své vlastní myšlenky, pocity a potřeby.

„Co je psáno, to je dáno.“ Co je nakresleno, také. Pokud na vás charakteristiky vyvozené z čmáranic sedí, zkuste se nad sebou hlouběji zamyslet. Může vás to posunout zase o krok dál!