Cvičte tak, abyste měly výsledky

Cvičte tak, abyste měly výsledky

Cvičte podle toho, čeho chcete dosáhnout! Pokud například chcete zhubnout, je lepší použít švihadlo než badminton. Když chcete zpevnit tělo, je vhodné jiné cvičení, než když chcete získat pružnost.

Možná stále ještě bojujete s následky vánočního řádění. Jaro se ovšem blíží, a tak přichází čas zase nastavit nějaká pravidla. Pokud chcete začít cvičit, zaměřte se na to, co od cvičení chcete. Určitě je z čeho vybírat!

Cvičte a sportujte podle toho, co chcete…

… zhubnout

Skákání přes švihadlo

Jako děti jste určitě skákaly o sto šest. Existuje hromada sestav, které byly kdysi populární a současné fitness i tělocvik ve školách se k nim vrací.

Dřív to možná byla zábava, ale skákání přes švihadlo je taky pěkná dřina. Díky ní ztratíte vytoužená kila, a také se zbavíte celulitidy. Za hodinu skákání můžete spálit až 2.500 kJ. Navíc ke cvičení potřebujete jen švihadlo a skákat můžete kdekoli, kde je trochu místa.

Plavání

Někdo sice tvrdí, že plaváním nezhubnete, ale není to tak úplně pravda. Je jen potřeba dodržovat jisté zásady. V první řadě si najděte bazén s dostatečně teplou vodou. Ano, teplou. Ideální jsou hodnoty nad 30°C. Není to tak, že teplá voda je pro slečinky, zatímco pořádný sportovec vyhledává co nejtěžší podmínky a co nejstudenější vodu.

Pokud chcete zhubnout, je teplo zásadní. Chlad totiž zpomaluje metabolismus, a tak v teplé vodě trvá podstatně kratší dobu, než tělo začne spalovat kalorie. Druhá zásadní věc je, abyste plavali dostatečně dlouho. Pěkně v teplé vodě aspoň 40 minut!

… zpevnit tělo

Pilates

Pilates je skvělé cvičení hlavně proto, že posiluje a protahuje svaly celého těla. Klasicky se cvičte bez pomůcek, ale můžete použít i fitball nebo jiné předměty. Základem pilates je 500 různých cviků! Kouzlo tkví v jejich opakování spolu se správným dýcháním. Pokud chcete opravdu intenzivní trénink, zkuste pilates na strojích, takzvaných reformerech.

CrossFit

Obrovský hit poslední doby skrývá cvičení, které kombinuje prvky gymnastiky, atletiky, vzpírání a powerliftingu. Cvičí se s vlastní i přidanou váhou a tréninky bývají hodně intenzivní, což přesně splní váš cíl.

… zlepšit fyzičku

Badminton

Výhodou badmintonu (například oproti tenisu) je, že jde o velmi rychlý sport. Někdo ho dokonce považuje za nejrychlejší sport světa a profesionální hráči prý během zápasu naběhají až 6 kilometrů! Díky tomu, že neběžíte plynule, ale že musíte okamžitě zrychlit z místa na to nejrychlejší tempo, a také díky snaze vybrat každý míček, usilovně zabírají svaly celého těla.

Box

Jde o dynamický sport, který opět zapojuje svaly celého těla a trénuje vaši vytrvalost tím, že musíte být ve vlastním zájmu stále ve střehu. Cvičte box, protože vám prostě nedovolí ani na chvíli polevit.

… získat pružnost

Jóga

Jóga nabízí cviky na úplně každou část těla. Díky volnějšímu tempu máte navíc jistotu, že každou partii procvičíte a protáhnete opravdu důkladně. Kromě toho hned od první lekce vidíte, jak jste na toma, a s každou další hodinou na sobě poměrně rychle pozorujete pokroky.

Pole dance

Pole dance opravdu není přípravkou pro striptérky. Jde o úplně standardní sport, takže si určitě nemusíte připadat hloupě. Zdánlivě má k józe velmi daleko, ale vaši pohyblivost procvičí stejně dobře, jako komplikované jógové cviky. Cvičení u tyče vás nutí dělat pohyby a používat svaly, které běžně nevyužíváte.

Strečink

Dnes už najdete kurzy i na něj, ale bohatě vám postačí, když si třeba na YouTube nebo specializovaných serverech najdete pár protahovacích cviků, které vám „sedí“, sestavíte si z nich rozcvičku a tu budete praktikovat pravidelně, ideálně ráno a večer.

Kromě uvedených sportů vám vždy pomůže běh, chůze či běh do schodů a pro zpevnění postavy také klasický kruhový trénink.

cvičte