Dva a půl chlapa. Seriál neznámý

Dva a půl chlapa. Seriál neznámý

Dva a půl chlapa, stejně jako seriál Přátelé, o kterém byla řeč minule, můžete v současné době sledovat na televizních obrazovkách. A ačkoli mu možná nevěnujete pozornost, asi víte, že v televizi běží hned několik dílů za sebou každý všední podvečer.

Už jsem psala o nejúspěšnějším seriálu všech dob Dr. Houseovi a zmíněném seriálu Přátelé, který se stal nejúspěšnějším sitcomem. Z českých sitcomů jsem se zaměřila na neznámá fakta o Comebacku.

Dnes se budeme věnovat (ne)známým a zajímavým faktům, které ve svém domě na pláži v Malibu skrývají dva chlapi a jeden kluk.

Začneme největší ranou, kterou seriál zaznamenal. Bylo jím vyhození Charlie Sheena. Ten se již v roce 2011 dozvěděl o své HIV pozitivitě, i když okolnímu světu to sdělil až v roce 2015.

To by samo o sobě problém nebyl. Jenže v té době Charlie Sheen už pil přehnaně velké množství alkoholu a bral drogy, a právě to vedlo k jeho vyhazovu.

Ach ty ženy!

V 16. dílu 11. série s názvem Jak se zbavit Alana, zazní věta: „Já bych dnes rád vojel Milu Kunis.“ Aston Kutcher mu na to odpoví, že to se určitě nestane. Do seriálu je tato pasáž umístěna čistě proto, že Mila je právoplatnou manželkou Astona Kutchera.

V seriálu se objevuje hromada „recyklovaných“ hereček. To znamená, že některé herečky se objevily opakovaně, avšak v jiné epizodě a v roli někoho úplně jiného. Například pozdější přítelkyně Waldena si již na začátku seriálu zahrála milenku Charlieho.

Vztah Charlieho a jeho matky není úplně vymyšlený, je inspirovaný zkušeností producenta seriálu Chucka Lorreho. Jeho život s mámou má přesně tuto podobu.

Rekvizity skutečné versus umělé

Naopak velmi neobvyklé je použití plně funkční ledničky. Dokonce neuvidíte ani makety a všechno jídlo, které se v seriálu objeví, je skutečné! Zřejmě když už se hercům vyplácí dohromady asi 80 milionů korun za epizodu, není problém vyhodit ještě pár tisícovek za jídlo.

Klavír, na který Charlie občas hraje, je sice reálný a plně funkční, bohužel hrát něj Charlie Sheen neumí.

Dva a půl chlapa. Slavný seriál a velké peníze

Hned po začátku vysílání Dva a půl chlapa byl Charlie Sheen nejlépe placeným seriálovým hercem na světě.

V I. sérii bral Charlie Sheen honorář 7 milionů korun za epizodu, v sérii poslední už to ovšem bylo 50 milionů za epizodu! Což je jen tak mimochodem 2 x více peněz, než vydělávají hlavní představitelé dalšího seriálu, který produkoval Chuck Lorre, Teorie velkého třesku.

Asi vás nepřekvapí, že dům na pobřeží v Malibu na pobřeží vůbec neleží. Vše se natáčí ve studiu a panorama oceánu je pouze fotka, za níž pobíhají filmaři s reflektory, aby vytvářeli iluzi vln! A aby nechyběl přímořský vánek, rostliny se pohybují ve vzduchu proudícím z větráků.

Scény, které probíhají na gauči před televizí, žádná puštěná TV neruší. Aby se ale docílilo efektu zapnutého televizoru, ruší herce pravděpodobně o to víc člen štábu, který sedí naproti nim a bliká halogenovým světlem, které vytváří modravý odraz zapnuté obrazovky.

Jak všichni víme, Charlie Sheen je rebel i v reálném životě. Takže když ho z natáčení seriálu vyhodili a zinscenovali jeho seriálový pohřeb, prohlásil: „Budu sledovat svůj seriálový pohřeb, kde budou moje falešné přítelkyně, ze svého skutečného kina a se skutečnýma kočkama.“

Za svůj vyhazov žaloval Charlie Sheen tvůrce o 2,5 miliardy korun. Nakonec se mimosoudně dohodli na nějaké „přiměřené“ částce, pouze okolo ½ miliardy.

1. díl 9. série, kdy se poprvé objevuje na obrazovce místo Charlieho Sheena Aston Kutcher, sledovalo v USA neuvěřitelných 28 milionů diváků, čímž se tato epizoda stala nejsledovanější v historii seriálu.

Jednotlivé díly jsou pojmenovány vždy podle věty, která se v dané epizodě objeví. Schválně můžete dávat pozor, kdy a při jaké příležitosti vybraná „hláška“ zazní.

Možná i vás napadla otázka, zda úvodní znělku opravdu nazpívali herci představující hlavní postavy. Odpověď je NE. Nazpívali ji skuteční zpěváci ve studiu a herci pouze otvírají pusu.

Charlie Sheen byl za roli Charlieho Harpera nominován celkem na 7 cen, žádnou z nich však nezískal.

Seriály propojené a tvůrci zaměnitelní

V jednom z dílů skládá Charlie znělku k seriálu Oshikuru: Demon Samurai, který v televizi sledují ve 3. sérii Teorie velkého třesku Penny, Sheldon a Leonard.

A ještě perlička na závěr. Během natáčení filmaři zkusili zajímavý experiment. Vyměnili scénáristy Dva a půl chlapa a Kriminálka Las Vegas. Každý z uvedených seriálů tedy obsahuje jeden díl s vyměněnými scénáristy.

U předlouhých seriálů se už tvůrci asi chvílemi pěkně nudí.