Feng šuej rady a energie u vás doma

Feng šuej rady a energie u vás doma

Feng šuej u vás doma

Feng šuej rady vycházejí ze staré čínské nauky o tom, jak můžete zharmonizovat své bydlení, a tím i svůj život. Jde o 3.000 let staré rady, které ovšem fungují i dnes. A ať už jde o váš domov, kancelář či zahradu, zde jsou základní tipy pro kvalitní energii v prostoru, ve kterém se nacházíte!

Feng šuej rady symbolizované buddhou.

Jak Feng šuej změní váš domov?

Feng šuej je založeno na myšlence, že naše domovy jsou zrcadlem naší energie a toho, co se děje uvnitř nás. Vše ale funguje i opačným směrem. Umístění jednotlivých prvků může ovlivnit tok okolní energie, a tím i energie naše vlastní. Pokud upravíme své okolí, může to pomoci ke zlepšení mnoha aspektů našeho života a zdraví.

Ukliďte kolem sebe

Nepořádek v prostoru okolo vás snadno způsobí nepořádek také ve vaší mysli a může být obtížné cítit se v klidu, když jste jím obklopeni. Zbavte se věcí, které nemilujete ani nepotřebujete. Může se to zdát jako nezvládnutelný úkol, ale odklizení nepořádku je samo o sobě terapeutická činnost. Na jejím konci získáte mnohem jasnější mysl a prostor plný věcí, které máte rády.

Světlo a vzduch

Feng šuej rady mají na prvním místě dvě věci, které jsou pro dobré energie nezbytné. Otvírejte okna a umožněte, aby do prostoru proudilo co nejvíce přirozeného světla a čerstvého vzduchu. Pomoci mohou rostliny, které čistí vzduch, například Areca Palm, Lady Palm, Rubber Plant nebo Dracaena Janet Craig.

Pět elementů

Abyste skutečně mohly využít Feng šuej, je nutné naučit se základním vlastnostem 5 prvků, se kterými Feng-šuej pracuje. Jedná se o dřevo, oheň, zem, kov a vodu, kdy každý prvek má jedinečnou kvalitu energie. Tyto prvky mají vliv na váš domov. Chcete-li například více prosperity, musíte do jihovýchodních částí vašeho domova přidat více prvků „dřevo“ a „voda“.

Feng šuej rady pro váš domov.
Feng-šuej rady pro váš domov.

Energie ve vaší domácnosti

Kvalitu energie okolo vás můžete samy intuitivně cítit. Ve Feng šuej existuje takzvaná „Trojice“, která znamená ložnici, koupelnu a kuchyň. Právě „Trojice“ je nejvíce propojena s vaším zdravím, takže pokud jde o tyto místnosti, zjistěte, jak na vás působí. Důležité je vědět, co vytváří špatnou energii. Dlouhé přímé čáry (jako jsou velké objekty v přímé linii) mohou způsobit, že energie bude proudit rychleji a silněji, což pro vaše fyzické ani psychické zdraví není dobré.

Zrcadla mohou být nebezpečná

Zrcadla skvěle oživí a opticky zvětší místnost. Při jejich použití v prostoru ale dejte pozor na to, kam je umístíte. Zrcadla odrážejí energii, takže nepatří tam, kde je přítomna negativní energie. Nainstalujte je naopak na místa, kde chcete zvýšit tok energie. Ideální je koupelna nebo obývací pokoj. Určitě je ale nedávejte do ložnice, protože tam vám mohou způsobit problémy se spánkem.

Ještě než se pustíte do hlubšího studia umění Feng šuej, zkuste vždy hledat a vytvářet rovnováhu. V bytě či jiném prostoru musí být zastoupeno všech 5 prvků, aby byly věci vyvážené. Dobrým tipem je třeba použití svíček, které vám pomohou s prvkem „oheň“. A když je postavíte vedle dřevěné misky s vodou, dosáhnete skvělého energetického výsledku!