Jahody a popart či minimalismus

Jahody a popart či minimalismus

Jahody a popart, jahody v minimalismu, nebo dokonce jahody v industriálním stylu. Nevěříte?

Jahody jsou sladké, šťavnaté a voňavé… A dokonce nemusí zdobit jen váš talíř. Pojďte se s námi podívat, jak sluší interiérovým doplňkům.

Jahody byly ve středověku symbolem lásky, v křesťanství zase symbolizovaly plody ducha, pokoru a skromnost. Bez poháru jahod se šlehačkou je nemyslitelný nejslavnější tenisový turnaj Wimbledon, během něhož se dokonce každou sezónu zkonzumuje přes 20.000 kilo těchto plodů a několik tisíc litrů smetany.

Jahody si asi každý z nás spojuje se začátkem léta a pravděpodobně by vás nenapadly jahody a popart (či jakýkoli jiný důsledně vymezený interiérový styl), a to v žádném z ročních období. A přesto… Inspirujte se jahodami při výběru stylových dekorací interiéru!

Letní proměna

Léto přímo vybízí k proměně interiéru. Přibývají vám v letních měsících v kuchyni dekorace s motivem ovoce? Je to jeden z nejpřirozenějších, nejhezčích a nejrozšířenějších stylů výzdoby, který je prostě „letní“, nadčasový a hodí se všude.

Oživí interiér

Jahodové dekorace jsou asi nejproslulejší, ale můžete, samozřejmě, použít i jiné ovoce. Jahody jsou nejvhodnější pro svou výraznou barvu a kombinaci kontrastních barev – červené a zelené. Tím se skvěle hodí do tmavších prostor, které i v létě působí ponuře a neútulně. Jahůdky do nich vnesou jiskru, barvu a život.

Barevnosti se v tomto případě rozhodně bát nemusíte, čím víc na sebe doplňky upoutají pozornost, tím více bude místnost působit zabydleněji a svěžeji.

Dobrou inspirací mohou být například interiéry restaurací nebo interiéry ve stylu jižních států, které hýří barvami a mají působivou letní atmosféru. A nemluvíme pouze o zobrazení jahod jako takových, svůj úkol splní i barvy připomínající jahody či jahody se smetanou.

V každém bytovém designu

Možná si myslíte, že jahody se hodí pouze do bytů mladších generací, do dětských pokojů či na chaty a chalupy. Vůbec ne! Překvapivě jahodové motivy skvěle zapadnou i do interiérů v popartovém, minimalistickém či dokonce industriálním stylu. Vše záleží pouze na výběru konkrétního doplňku, abyste dosáhly nejen sladění s ostatním zařízením interiéru, ale též velmi zajímavého a provokujícího kontrastu.

Chcete-li výsledek podtrhnout a završit, autentičnost dekorací doplňte mísou opravdových čerstvých jahod!

Jahody a popart či minimalismus