Jak vymalovat dětský pokoj?

Jak vymalovat dětský pokoj?

Jak vymalovat dětský pokoj, který je pro děti tak důležitým místem? Děti zde spí, hrají si a učí se, dětský pokoj je pro děti také útočištěm, když jsou smutné. Právě proto jsou barvy použité v dětském pokoji tak důležité. Barvy totiž mohou ovlivňovat to, jak se cítíme. Jakou barvu by tedy měl mít dětský pokoj, aby se v něm dítě cítilo dobře?

Barvy do dětského pokoje

Radostné barvy rozjasňují mysl. Mezi ně patří například oranžová, žlutá, jemně modrá nebo světle zelená. Do dětského pokoje zvolte barvy odolné a nejlépe omyvatelné, každopádně bez zápachu, který často způsobuje zdravotní problémy. Barvy pro výmalbu pečlivě vyberte tak, aby neobsahovaly žádné nebezpečné a uvolňující se látky, musí být zkrátka po všech stránkách zdravotně nezávadné. Pokud máte doma alergika, volte speciální barvy vhodné pro alergiky. 

Modrá je barva klidu a naděje

Modrá barva nemusí být jen pro chlapce. Má pozitivní vliv na lidskou mysl, a proto se dnes používá v interiérech nehledě na pohlaví. Pastelově modrá barva uklidňuje hyperaktivní a až moc živé děti, současně předchází špatným snům a nočním můrám.

Jestliže ale okna místnosti směřují na severní stranu, modrou raději nepoužívejte. Je to studená barva, která je příliš chladná a v tmavé místnosti vymalované modře se nebudou děti cítit příjemně a bude to mít i negativní vliv na jejich náladu.

Světle zelená a hráškově zelená

Zelená je o něco zářivější než modrá. Klidně ji použijte i v tmavších místnostech. Zvolte raději jemný odstín, který není příliš křiklavý a u dětí podpoří dobrou náladu. Symbolizuje totiž harmonii a bezpečí. Lze je navíc použít i v dětských pokojích s okny na sever. Zelená barva vypadá velmi vkusně v kombinaci s přírodními odstíny. Odstíny zelené barvy můžete vymalovat pokoj pro dítě i pokoj pro teenagera

Odstíny žluté a oranžové barvy

Čistě bílé stěny jsou neosobní a nepraktické. Do dětského pokojíčku proto vyberte raději barvu vaječných skořápek, smetanovou nebo béžovou, které projasňují prostor. Jemné pastelově žluté barvy jsou vhodné do místností orientovaných na všechny světové strany. Jemně žluté a oranžové odstíny totiž vnesou do pokoje zářivost slunce a působí velmi pozitivně na dětskou psychiku.