Koberce, které musíte mít

Koberce, které musíte mít

Koberce, které dnes musíte mít, změní každou místnost. Přitom je úplně jedno, zda máte starší či supermoderní nábytek, koberec umí udělat interiér designově skvělý, nadčasový, přitažlivý a útulný.

Není potřeba větších zásahů, nemusíte bourat ani nově vymalovat, koberec je nejjednodušším způsobem, jak interiér oživit a zcela ho proměnit. Možná se zdá, že dnes, kdy je na výběr nepřeberné množství podlahových krytin, koberce se dostávají do pozadí. Opak je pravdou!

A koberce, které dnes musíte mít ve svém bytě či domě?

Koberce, které? …Marocké

Maroko je proslulé vývozem textilií, a není pochyb o tom, proč to tak je. Je to až neuvěřitelné, ale malá africká země vytváří ohromující koberce a přikrývky, které oceňuje celý svět. Marockých koberců je velké množství druhů a typů, každý kus je originální svým původem i řemeslným zpracováním.

Ve většině velkých obchodů s nábytkem najdete autentické koberce z Maroka, ale pokud je jejich cena pro vás příliš vysoká, američtí obchodníci nabízejí nádherné a cenově dostupné repliky.

Koberce, které musíte mít

Chevron

Chevron je populární koberec s jedinečným vzorem. Jeho jemně tkaná struktura vytváří možnost, jak do místnosti přidat texturu a vzor, a to aniž by koberec převálcoval ostatní designové prvky v místnosti. Jestliže rády experimentujete s mícháním koberců a jejich vzorů, chevron je skvělá volba, protože vypadá výborně snad s každým vzorem. Květiny, pruhy, tropické motivy… vaší fantazii se meze nekladou!

Kilim

Koberce Kilim jsou již standardně v popředí designových trendů. Jsou odvážné, krásné a nadčasové. Pocházejí z Turecka, severní Afriky a Balkánu a jsou proslulé svou bohatou historií, a ještě bohatšími barvami. Umístěním takového koberce do vaší domácnosti přidáte barvu zejména tam, kde jste použili masivní dřevěný nábytek.

Hovězí kůže

Zvířecí kůže nebo identický potisk je trend, který byl během posledních několika let ústředním bodem moderních interiérů. Koberec z hovězí kůže nabízí výborný způsob, jak přidat zejména do strohých interiérů teplo. A skvělé je, že i v případě, kdy máte problém s pravou zvířecí kůží, můžete vyzkoušet kůže umělé. Výborně vypadá umělá ovčí kůže, jestliže ji umístíte do ložnice či dokonce do koupelny!

zvířecí kůže

Výrazný geometrický

Ničeho se nebojte a nechte svůj domov, aby se hrdě hlásil ke své jedinečnosti! Od tapet po podlahu jsou výrazné geometrické vzory právě teď „in“.

Světlý koberec s výraznými vzory je velkou výzvou pro každý prostor, pro jistotu a pro začátek můžete křiklavý koberec vyzkoušet například ve vstupních místnostech nebo v jídelních prostorách.

Koberce, které? …Vintage

Hledáte-li koberec online, narazíte na desítky „historických“ kousků, dokonale vybledlých a prošlapaných po letech používání. Ačkoli je dosažení starého vzhledu pouhou technikou a iluzí, jsou tyto koberce módní nejen proto, že se hodí do každého interiéru. Nikdy nezestárnou, protože „staré“ už jsou, a tak se ani nemusíte bát různých hůře odstranitelných skvrn a ušpinění. Vintage koberce se nejlépe hodí do ložnic a obytných prostor. Pokud je v obývacím pokoji spárujete s moderním nábytkem, získáte neotřelý a příjemně svěží vzhled!

Na rozdíl od jiných typů podlah mají koberce charakter, kterého se ovšem nemusíte bát!