Kouzlete se svou postavou!

Kouzlete se svou postavou!

Kouzlete s oblečením i se svou postavou je další z příspěvků v sérii Sama sobě stylistkou a návrhářkou. Nové tipy a triky, jak se vypořádat s různými nedokonalostmi postavy pomocí vhodně zvoleného oblečení, jsou tu! V minulých dílech jsme se zaměřili na malá ňadra, rovný pas, krátké nohy a velké pozadí, dnes se zaměříme na široké boky.

Tipy, jak skrýt silnější boky, samozřejmě existují a já vás s nimi ráda seznámím.

Nadměrné množství tuku na bocích trápí mnoho žen. Patří k nám, ženám, bohužel stejně tak, jako celulitida či s věkem povislá prsa. Muže, i když jsou silnější, polštářky na bocích nikdy netrápí…

Kouzlete se svou postavou, i když vám nepomáhá ani hubnutí či cvičení. Stále jsou tu modely oblečení, které vám s problémem pomohou. Co tedy oblékat v případě, že jste širší v bocích?

Kouzlete se vším, co vám sluší

Kouzlete se
 • tmavší barvy v dolní polovině těla a světlejší svršky
 • delší kabátky a saka
 • ramenní vycpávky, které pomohou opticky srovnat spodní a vrchní část siluety
 • svislé pruhy a švy vás zeštíhlí
 • splývavé sukně ve tvaru „A“ a vysoké kozačky na vás budou vypadat jedinečně!
 • rozšířené kalhoty jsou také vhodné, samy zvažte, jestli je obléknete i tehdy, když zrovna nejsou úplně „in“

Čemu se vyhněte

 • oblečení, které je šikmo střižené, příliš totiž obepíná tvary
 • vodorovným pruhům či doplňkům v dolní polovině postavy
 • kapsám našitým na bocích
 • kabelkám přes rameno na dlouhém uchu
 • rozhodně nenoste legíny ani vzorované sukně či kalhoty
 • rozšiřují také světlé či lesklé materiály sukní a kalhot

Rozhodné NE!

Kouzlete se svou postavou i oblečením a určitě si neoblékejte velká volná trika, ačkoli jsou módní, a zejména v létě velmi příjemná. Příliš vykrojené průramky udělají z vaší postavy hrušku a příliš krátký top boky zvýrazní. Nebude vám slušet ani dlouhá vesta či jiný dlouhý svetřík, a v žádném případě nenoste trička či svetry dovnitř sukně nebo kalhot.

Všechny kalhoty, které mají nahoře nabírání nebo jsou obdobou jezdeckých kalhot, nejsou nic pro vás. A totální ranou vašemu vzhledu zasadí rourovité džíny!

Saka a pláště nejsou vhodné typu „A“, bolerka a sáčka krátkého střihu (do pasu či lehce pod něj). Jakmile bude sáčko svou délkou boky překrývat, vše je nesrovnatelně lepší!

Sukně soudkového tvaru je z logiky věci také nevhodná, ale nehodí se ani tužkový (obepínající) tvar či materiál se vzorem kostky.

Se šaty je to v zásadě stejné. Nesmí vás příliš obepínat, nesmí mít nabíranou či zvonovou sukni, ale ani vršek s upevněním typu obojku, protože úzký tvar u krku rozšíří vše, co je pod ním.

kouzlete se

Kouzlete se svým jasným ANO!

Určitě vám bude slušet každé tričko či svetřík s lodičkovým výstřihem. Stejně tak halenka s nabíranými rukávky a košile ve stylu „safari“, které zvýrazní vrchní část těla a vaše postava se stane krásně souměrnou.

Zajímavým tipem je svetřík, který odhaluje část bříška. Ačkoli jsem psala, že krátké topy a saka jsou nevhodné, pokud je svetřík přiléhavý a odhaluje mezeru mezi vrchní a spodní částí oděvu, hodí se k vám skvěle.

Kalhoty plandavé, bokové a zvonové vás nikdy nezklamou. Stojí za to zvážit, zda jim nezůstat věrné, i když trend velí přiléhavost. Volba je na vás, ale volíte mezi tím, zda být módní a vypadat ne úplně pěkně, nebo se nenechat ovlivnit a vypadat výborně. Módní nebe snadno doženete stylovými svršky či dalšími doplňky!

Sukně noste výhradně ty, které se směrem dolů rozšiřují. Mohou být prostě jen rozšířené, ale skvěle vypadají i ty s vloženými klíny. Silueta pravé ženy se tak nádherně zformuje a obujete-li si vysoké kozačky nebo boty na podpatku, mužům zaručeně připravíte potěšující pohled.

Šaty přesně pro vás by měly mít zvýrazněný živůtek a/nebo přestřižení pod prsy a/nebo být ušité ze splývavého materiálu, který vaše boky neobepne, ale bude kolem nich rozkošně povlávat.

A kabát či bunda? Vždy co nejméně tvarované, spíše sportovního střihu.

Hlavní pravidlo je stále stejné – zvýrazněte vršek, ostatní se doladí (téměř) samo. A pokud máte velká pěkná ňadra, už nemůžete mít víc ženskosti a sexappealu!

Pokud jsem pro vás tentokrát připravila alespoň pár nových tipů a rad, vzhůru do obměny šatníku! Hodně štěstí!