Líbit se sama sobě. Estetické zákroky

Líbit se sama sobě. Estetické zákroky

Líbit se sama sobě je pro psychiku natolik důležité, že estetické zákroky moderní chirurgie v žádném případě nelze jen tak mávnutím ruky odsoudit. Někomu pouhé srovnání nosu může absolutně změnit pohled na sebe sama i na život. A o to tu přeci jde!

Líbit se po estetických zákrocích se dá srovnat s tetováním. Když se spojí kvalita a přiměřená kvantita, výsledek může být fenomenální. Odborníci na estetickou chirurgii vše jen potvrzují. Většině klientů prý stačí vyřešit si jeden mindrák, a spokojeni jsou až nadosmrti.

Možná estetické chirurgii nefandíte a přijde vám nepřirozená, ale pro mnoho žen je to krásná a krátká cesta ke skutečné životní spokojenosti. Není důvod se snažit chodit bez make-upu, protože právě je trendy bio face natural, když se necítíte přirozeně žensky a přitažlivě!

O přirozený vzhled jde i plastické chirurgii

Současným trendem není krása jako taková, ale přirozený a odpočatý vzhled. A tímto směrem se ubírá i estetická medicína a přání klientek i klientů.

V posledních letech jsou v popředí injekční aplikace, na které stačí docházet třeba 1 x za rok. V oblasti plastické chirurgie stále vedou operace prsou, liposukce a operace víček.

Přitom klientela pokrývá většinovou část populace. Na zákroky chodí maminky malých dětí, mladé slečny, byznysmenky i ženy v domácnosti… a samozřejmě lidé, kteří se svým vzhledem živí, jako jsou modelky a celebrity všeho druhu.

Obecně jde ale o „normální“ běžné lidi, kteří si chtějí udělat radost a cítit se sebejistěji a pohodověji. Už dávno není plastická chirurgie vyhrazená skupině vyvolených!

Splněná přání

Jelikož být pozitivní je v současné době povinné, je potřeba i výsledky estetických zákroků vybalancovat tak, aby se naplnilo očekávané zdravé sebevědomí i body pozitivita.

Zkrátka cílem není to, abychom všichni vypadali na 20 let, ale stárnout, a přitom vypadat tak, jak si přejeme. Přirozeně a odpočatě. A je to tak snadné! Například odstranit kruhy pod očima nebo vrásku „mračivku“ vás bude stát jednu 20 minutovou návštěvu kliniky!

Část pacientů samozřejmě podstupuje zákrok ze zdravotních důvodů. Další část se chce líbit sama sobě a vyřešit si nějaký komplex. Velmi častou klientelou jsou maminky, kterým se po porodu či porodech nedaří vrátit postavu do původní formy.

Mottem současné plastické chirurgie je, že nechce nikoho měnit, ale pomáhá lidem stát se tou nejlepší možnou verzí sebe samých a posílit sebedůvěru každého z klientů. Každý z nás si prý zaslouží možnost vypadat tak, jak si přejeme. Význam sebedůvěry a spokojenosti s vlastním vzhledem je nesporný, a to jak z pohledu estetické medicíny, tak psychologie.

Závislost

Jsou tu ovšem jistá úskalí. Všechny asi známe strašidelné obrázky žen i mužů, kteří to s neustálými dalšími a dalšími úpravami svého vzhledu přehnali natolik, že se z krásy stal pravý opak. Ono propadnout neustálému zlepšování svého vzhledu je prý strašně snadné. A hranice je jen velmi tenká.

Jsou tu klienti, kterým spokojenost se zákrokem vydrží pár týdnů či měsíců, a pak hned znovu hledají, co je potřeba zlepšit. S těmito pacienty je dobré promluvit. Ukázat jim fotografii z doby před zákrokem (zákroky) a zjistit, proč hledají další problém, když by si mohli užívat vzhled, kterého dosáhli. Prý to obvykle – naštěstí – zabírá… Podstatná je role lékaře, který klienta nenechá vybudovat si závislost na zákrocích, ačkoli je to pro něj finančně méně výhodné.

Léčba komplexů

Estetičtí chirurgové, tedy ti kvalitní, se shodují v tom, že je úžasné vidět, jak se člověk po zákroku změní, jak ze dne na den získá sebevědomí a začne se na sebe dívat jinýma očima. Tato obrovská proměna činí práci estetických chirurgů nabitou emocemi stejně tak, jako je tomu u jejich kolegů, kteří zachraňují životy, nebo u terapeutů, kteří životy lidí mění k lepšímu.

Zkrátka, estetická medicína je jedna z profesí, která je skutečný dar. A byla by škoda tohoto daru nevyužít, pokud může zásadně zlepšit váš život!

líbit se