Máte novoroční předsevzetí krásy?

Máte novoroční předsevzetí krásy?

Máte novoroční předsevzetí? A nezapomněly jste na krásu? Kdy jindy se rozhodnout pro to být krásná, než na začátku nového roku? Určitě jste se rozhodovaly být lepší, žít zdravější život nebo cokoli jiného, ale proč být jen lepší a lepší, když můžete být také krásnější?

Svému tělu bychom měly věnovat více pozornosti. Některé rituály přinesou pohodu a harmonii i naší duši a donutí nás se alespoň na chvíli zastavit.

Často se mluví o tom, jak velký je tlak vyvíjený na ženy, kterému podléhají. Tlak na neustálé zkrášlování se, abychom se přiblížily vzhledu ikon na sociálních sítích. Klidně bychom této činnosti mohly věnovat i celý den.

Priority a krása

Když se podíváme do minulosti, například evropské aristokratky sice nemusely chodit do práce a starat se o děti, či o domácnost, ale většinu času jim zabraly právě zkrášlovací přípravy na nejrůznější příležitosti.

Samozřejmě je na každé z nás, čemu chceme věnovat pozornost, ale není nutné šmahem vyhodit všechny rituály krásy, řasenku i krém jako věc povrchní.

Říká se, že má smysl provádět jen takové kosmetické úkony, po kterých se cítíme příjemněji, nikoli jako chudinka, která toho na sobě před očima veřejnosti ještě musí ještě tolik změnit.

Z pohledu psychologie jde o naší jasnou vnitřní motivaci stárnout pomaleji, a tedy se pomaleji přibližovat ke svému konci. Zní to drasticky, ale prostě v každé z nás je alespoň maličký kousek potřeby nikdy nezestárnout.

Prioritou péče o duši je péče o tělo

Máte novoroční předsevzetí pro dosažení větší psychické pohody? Pak máte novoroční předsevzetí krásy jako povinnost.

O tom, že péče o tělo má blahodárný vliv na psychiku, hovoří už antická filozofie a starověcí Egypťané. Krása těla a ducha prospívá, ne však, pokud „tlačíte na pilu“. Jestliže před zrcadlem trávíte 3 hodiny denně, je to příliš vysilující, ale rezignovat na svůj zevnějšek také není ta pravá cesta.

Co vám pomůže dosáhnout onoho příjemného pocitu na těle a na duši?

Je několik základních tipů, které by si měla umět dopřát každá z nás. A nejlepší je začít pěkně na začátku nového roku!

Odpočinek ve vaně

Žádný problém není tak hrozný, aby ho alespoň trošičku nezmírnila horká koupel Horká koupel jako odpověď – Magazín Portál ženy (portalzeny.cz). Vana provoněná bylinkovým olejem opravdu dokáže zázraky. Dejte si alespoň 20 minut, kdy můžete relaxovat, číst si knihu, poslouchat svůj dech nebo hudbu a vnímejte, jak se stres pomalinku rozpouští.

Vyživujte krásu zevnitř

Milovnice kofeinu a zelených či černých čajů nemusí propadat panice, když samy určitě vědí, že by své oblíbené nápoje měly nahradit bylinnou směsí. Ale nějaké bylinky zařadit by určitě dobré bylo. Speciální rostlinné extrakty totiž dokážou podpořit jasnou pleť a pevné vlasy. Jen je potřeba pít je pravidelně po dobu minimálně 8 týdnů (Připravte si skutečný elixír mládí – Magazín Portál ženy (portalzeny.cz).

Užívejte mořský kolagen

Skvělým doporučením je také mořský kolagen, který si přimíchátedo smoothies nebo si obsah sáčku rozpustíte jen ve vodě. Mořský kolagen zázračně podporuje hladší pokožku, její schopnost regenerace, ale také zlepšuje kvalitu kostí nebo také spánku.

Naučte se automasáž

Když se naučíte masírovat si obličej, zlepší vám to náladu, ale také opravdu sníží případné otoky tváří. Na internetu je hromada návodů, můžete si vybrat přesně takovou masáž, která vám bude nejlépe vyhovovat. Stačí opravdu něco jednoduchého, tak na 3 minuty.

Gua-sha rituál

Vyplatí se zařadit také gua-sha. Masáž tímto kamenem bývá též nazývána „botox Dálného východu“. Vychází z čínské medicíny, a dokáže nejen vypnout pokožku, ale také zmírnit akné či ekzém. Tlaková masáž totiž prokrví obličej a toxiny se začnou vyplavovat, což okamžitě projasní a nabije energií váš obličej.

A hýčkejte se! Hledejte pro sebe inovace. To nejlepší z přírody i z technologických pokroků vám zajistí pocit opečovávanosti bez nutnosti trávit hodiny v koupelně.

Vaše krása i duše dostane pořádnou a zaslouženou „pecku“!