Miluji šéfa, ale on mě nechce

Miluji šéfa, ale on mě nechce

Miluji šéfa, říká Alena (22), ale on mě nechce. Není to snadné, vztahy na pracovišti bývají rizikové vždy, a když jde o neopětovanou lásku k nadřízenému?

Po škole jsem nastoupila do jedné menší firmy. Naším ředitelem je velmi sympatický mužský, který se mi od začátku líbil. Letos kvůli všem omezením nebyl vánoční večírek, a tak jsme aspoň s ním a pár kolegy trochu slavili jeden den po práci. Nakonec jsme tam zůstali sami dva a dopadlo to přesně tak, jak jsem si už víckrát předtím přála. Strávili jsme spolu několik žhavých hodin a já doufala, že to bude začátek našeho vztahu. Miluji šéfa!

Jenže další den se ke mně choval hodně odtažitě a jen mi řekl, že budeme dělat, jako by se nic nestalo. Prý si v žádném případě nechce komplikovat práci, a navíc riskovat problémy doma. Je totiž ženatý a má děti. Já jsem se do něj ale zamilovala. Co mám dělat? Má smysl o něj bojovat? Nebo mám raději vyklidit pole, i když mi to asi zlomí srdce?

Odpověď

Milá Aleno,

ačkoli je mi to líto, v situaci, v jaké jste, je opravdu nejlepší vyklidit pole. Možná je dokonce dobře, že je k Vám šéf natolik upřímný, že Vám řekl pravdu a nechce v občasných „žhavých hodinkách“ pokračovat.

To je totiž osudová role, být milenkou ženatého muže, který se rodinu nechystá opustit. Jako milenka byste mohla trpět roky jako „ta druhá“, a mezitím byste ztrácela šanci na pěkný vztah s nějakým milým svobodným mužem.

Vím, že je velmi těžké se s tím vším vyrovnat, zvlášť když muže svého srdce máte stále na očích. Pokud byste to nezvládala, na Vašem místě bych klidně zvážila i změnu zaměstnání. Protože to za to stojí! Jste velmi mladá a život máte před sebou, je škoda se trápit a užírat, hltat náznaky a pohledy nadřízeného a doufat.

Zatněte zuby a rozhlédněte se kolem. Uvidíte spoustu zajímavých a charismatických mužů, pokud se nebudete soustředit jen na tohoto jediného, navíc nedostupného muže.

Zaměřte se na společenský život mimo práci. Choďte ven s kamarádkami, věnujte se nějakému hobby… několik prvních měsíců to bohužel bude těžké.

Ale zahodit svůj život? Promarnit své mládí čekáním, že se někdy něco změní? Není to škoda?

Držím Vám palce a přeji hodně štěstí!

JB

miluji šéfa