Mumínci jako skvělý vánoční dárek

Mumínci jako skvělý vánoční dárek

Mumínci (angl. Moomins) jsou pohádkové postavy z knížek malířky a spisovatelky Tove Janssonové, podle kterých byla později natočena řada animovaných příběhů. Své popularity Mumínci dosáhli v 90. letech 20. století, a jelikož pocházejí z Finska, největší ohlas měli z počátku ve Finsku a Švédsku a v sousední západní části Ruska.

Naprosto nečekaně a překvapivě získali obrovský ohlas v Japonsku.

Skandinávští trolové

Tove Janssonová je švédsky píšící finská spisovatelka, a tak můžeme Mumínky obecně považovat za obyvatele Skandinávie. Tam žijí jako starostlivá a dobrodružná rodina trolů, skřítků či zvířátek ve fiktivním Mumíním údolím, které s nimi obývají i další postavičky, především jejich přátelé.

Mumínci vypadají jako zářivě bílí hrošíci s velkými čenichy.

Jací jsou?

Rodina Mumínků a jejich přátelé žijí dobrodružný život v idylickém a klidném Údolí Mumínků (Moominvalley) v harmonii s přírodou. V údolí je jedna velká budova, ve které místní obyvatelé vítají všechny návštěvníky z údolí i mimo něj.

Mumínci milují moře a někdy se vydávají na průzkumné cesty, které je často zavedou daleko od domova. Všechny překážky se jim vždy podaří překonat i proto, že jsou si vzájemně velmi blízcí a vědí, že mají bezpečný domov, kam se mohou vrátit.

Ovšem jak se přiblíží podzim, Mumínci se ukládají k zimnímu spánku. A tak v době, kdy je Moominvalley pokryté sněhem, Moomínci si už spokojeně užívají hlubokého spánku.

Proslulí i na druhém konci světa

Pro mnoho lidí z celého světa, včetně České republiky se v dnešní době postavy Mumínků staly nostalgickou vzpomínkou na dětství. A tak ačkoli jde dnes už o dospělé lidi, rádi si předměty s vyobrazením Mumínků či přímo bílé chlupáče kupují pro svou vlastní potěchu nebo jako roztomilý a velmi netradiční dárek pro své vrstevníky.

Jestliže jste Mumínky ještě nikdy neviděly ani o nich neslyšely, je nejvyšší čas se s nimi seznámit. O to víc, pokud hledáte nějaký opravdu pěkný dárek nejen pro malé dítko. Věřte, že některé „vychytávky“ ocení i další rodinní příslušníci. A vůbec nevadí, že jste nečetly knihy a vaše děti animovaný seriál neznají.

Mumínci totiž dokážou mluvit sami za sebe a vůbec není potřeba znát pozadí příběhu!

Happy Moomin Shop

Jestliže tyto troly – hrošíky – zvířátka – postavičky opravdu ještě neznáte, schválně se podívejte na náš www.happymoominshop.cz. Tak se s nimi seznámíte, a to nejen v jejich pravé podobě, ale též jako s ozdobou nejrůznějších užitkových předmětů.

Můžete mít mumínčí hrnečky či cestovní lahve, tašky, kuchyňské vybavení a mnoho dalších rozkošných předmětů, které se stále líbí dětem i dospělým.

Rádi vás uvítáme na zmíněných stránkách Happy Moomin Shopu.  Jsme vůbec první kamenný obchůdek s Mumínky v České republice. Stále pracujeme na rozšíření sortimentu, a právě jsme zprovoznili také e-shop.

Naším cílem je uspokojit zákazníky ze všech zemí a všech věkových kategorií.

Co koupit?

Hlavní sortiment v tuto chvíli tvoří vícefunkční zboží, zejména sortiment smaltovaného a porcelánového nádobí s nádhernými ilustracemi právě od Tove Jansson.

Dále nabízíme plyšové Mumínky různých velikostí, a také jako přívěsky na klíče či na tašky. Máme velké množství doplňků, jako jsou například šátky, tkané a eko tašky, kravaty, kosmetická zrcátka a krabičky na šperky i pro ty nejmenší, pouzdra na brýle či na tablet.

Do deštivého počasí vás můžeme vybavit pláštěnkou s potiskem Mumínků či krásným a vkusným deštníkem. Dokonce v našem krámku najdete malé dobroty i kávu nebo něco na hraní pro malé i velké fanoušky.

Přijďte se k nám podívat a ponořte se během prohlížení roztomilých výrobků do pohádkového světa a probuďte v sobě na chvíli dětskou duši a nechte rozvinout svou fantazii.

Přejeme vám pohádkové chvíle ve světě Mumínků nejen o Vánocích!

(Za Happy Moomin Shop Linda Lišková Suurpää a Jana Brandtlová)