Muž je přírodní úkaz. Tak jako my

Muž je přírodní úkaz. Tak jako my

Muž je zkrátka drahoušek. Po včerejší diskotéce, kdy jsme se s mým milovaným díky Covidu a home office plus přípravy na Vánoce seřvali jako koně a skončilo to jeho prohlášením, že na Vánoce kašle, protože je muslim.

No, žijeme spolu 40 let, tak bych si toho, že je muslim, aspoň fyzicky mohla všimnout. Není a segedínský guláš z vepřového baští s chutí a rád. Musím říct, že do toho padl film „Hodíme se k sobě, drahoušku?“, kdy scénky na téma „My jsme se s Kájou trochu rafli“, jsou vlastně plné lásky.

Tak jsem se uklidnila, paličku na maso, která mi přišla opravdu jako nejvhodnější nástroj, jsem po hlubokém dýchání do břicha (dýchat opakovaně do bránice aspoň 5x za sebou, když to nepomůže, tak 10x.  Jen žádný panák nebo sklenka vína, to vás neuklidní, jenom vyjedete znovu), pěkně uložila na místo a raději jsem nechodila do kuchyně, abych jí neviděla. Moc mně lákala.

Ale shodou okolností jsem našla článek v nejmenovaném časopise, který popisuje, co je vlastně muž za přírodní úkaz. Tak jako my.

1. Muž touží po obdivu (no my taky)

Muž je tvor především ješitný a obdivu potřebný. Ty moudřejší z nás se jistě už naučily pokusit se přistihnout ho při něčem, zač je možné mu alespoň tu a tam složit poklonu. Ty ještě moudřejší z nás si důvod najdou, i kdyby si ho měly vymyslet.     

2. Muž touží po klidu (no my taky) 

Běžný muž před starostmi uhýbá, případně se před nimi hroutí. Zvlášť je citlivý na obecné stesky (je řešitel a potřebuje jasné zadání). Nemá rád vypjaté situace, scény a emocionální projevy (my ano, heslo „musíme si promluvit“ je červený hadr na býka)

3. Muž vítá neomezený sex (my za tím hledáme cit a lásku, blbost)

My ženy bychom si rády udržely aspoň zdání romantiky. Jenže muž i k sexu přistupuje jako k běžné, někdy i nárokové záležitosti. Přitom nemusí jít o barbara, má vás opravdu rád a je mu s vámi dobře. Jen to potřebuje a myslí si, že vy to máte stejně.

4. Muž prahne po útulném domově (my taky)    

Muž má rád útulno, byť se o něj nijak sám nepřičinil. Alespoň občas není špatné naplnit mu něčím lahodným jeho žaludek. Jinak hrozí, že mu v něm za chvíli budete ležet vy.     

Takoví jsou a takové jsme si je vybraly. A skuhrat můžeme jen samy nad sebou. Chceme je? Tak takové, jací prostě jsou.  Znovu používám citát: „Stále věřím, že vše, co potřebujete, je láska.“ John Lennon

A pro pobavení a odlehčení jeden příběh ze života

Mám muže, kterého i po 40 letech miluju. Jen dokážu vyhodnotit a předvídat situace, do kterých se pouští. Je nám oběma 50 a bohužel víc než plus. Můj drahý je skvělý chlap s velkým CH, takže macho. Stále žije v domnění, že všechno dává. Tak si koupil paddleboard (máme chatu u řeky, tak bude jezdit na nafukovacím prkně s pádlem). První akce proběhla následovně:

1. prkno nafoukl a už u toho se málem fyzicky zhroutil.

2. pak vyrazil oblečen do trička, kraťasů a spodků k můstku, kde díky trvalým dešťům na počátku června byla řeka rozvodněná a v prostřed má cca 10 metrů            

3. na mou otázku, jestli by nebylo lepší startovat od přívozu, kde je mělko, a navíc v návodu píšou, že je třeba začít v kleku a teprve po ujištění, že to zvládáte přejít do stoje, byla odpověd „A jako proč?“ 

4. ano, šla jsem na břeh pod záminkou, že tuhle operetu musím fotit.

Po skoku na prkno a třech zabráních pádlem usoudil, že to má v paži. Takže následoval stoj, během vteřiny ihned pád. Byla jsem v pomykově, co mám dělat. Mám záchranářský kurz, ale upřímně při váze 55 kilo, bez fyzičky, 100 kilo prostě neutáhnu, i když vím jak. Naštěstí jeli kolem cyklisti, kteří byli ochotní pomoct a čekat, co bude potřeba. Muž bojoval doslova o život, nějak mu došlo, že to není legrace a doba, kdy přeplaval řeku několikrát tam a zpět opravdu minula. Já už jí taky nepřeplavu. Nakonec doplul naprosto vyčerpaný. Cyklisti odjeli. Odnesla jsem pádlo i prkno, uklidnila hysterického psa, milovaného muže jsem dotáhla fyzicky do chaty, kde jsem z něho oloupala mokré oblečení, navlékla mu suché a zabalila ho do deky. Spal asi 3 hodiny.

Dívala jsem se na něho, přemýšlela, že z něčeho udělám bujón a měla jsem ho v tu chvíli opravdu ráda. I když palička na maso mně opravdu trochu zneklidňuje.

Vaše PR

muž