Muži mě opouštějí, kvůli neplodnosti

Muži mě opouštějí, kvůli neplodnosti

Muži Ivanu opouštějí po tom, co se dozví o její neplodnosti. Neplodnost, ať už ženy nebo muže je celospolečenský problém a civilizační choroba. Trápí mnoho lidí, nejen Ivanu.

Dobrý den,

jmenuji se Ivana (27 let) a mým problémem je, že vztahy s muži vždy končí tehdy, jakmile se dozví o mé neplodnosti. Mám za sebou několik vztahů. Vždy všechno probíhalo naprosto v pohodě a k oboustranné spokojenosti, tedy až do té doby, než přišla řeč na budoucnost. Dosud každý partner chtěl děti, ale když jsem se svěřila se svým problémem, vztah skončil rozchodem. Jak mám postupovat? Jak mám najít muže, kterému má neplodnost vadit nebude?

Odpověď

Milá Ivano,

nabízí se odpověď, abyste si našla muže, který o děti nestojí. Ale na to se asi neptáte. Z dotazu ovšem nevyplývá, jak se k otázce mateřství stavíte Vy. Mám pocit, že Vy po dětech bytostně netoužíte, tedy na rozdíl od Vašich minulých partnerů.

Já osobně si myslím, že být upřímná hned od začátku, je to nejlepší, co můžete udělat. Přestože se nedá vyloučit okamžitý rozchod, alespoň budete vědět, na čem jste. A hledat mezi muži, kteří o děti nestojí, může znít divně, ale i to je řešení. Možná by stálo za to poohlédnout se po mužích, kteří již děti mají. Rozvedených tatínků najdete spoustu a mezi nimi mnoho těch, kteří již po nové rodině s novými dětmi opravdu netouží.

Je to trošku nezvyklý způsob, jak hledat lásku, ale v současné době se lidé seznamují na sociálních sítích zcela běžně a vznikají mezi nimi „normální“ vztahy, stejně tak jako v reálném životě. Takže zamilovat se tímto způsobem, proč ne?

Každopádně. Vztah, který bude stát za to, tedy vztah plný lásky a porozumění, ustojí i informaci o Vaší neplodnosti. A když budete po mateřství opravdu toužit také Vy sama, dnes už existují úspěšné metody, jak počít i přes neplodnost.

Teprve partner, který bude o Vašem problému vědět, a přesto vztah neukončí, ale pustí se s Vámi na náročnou cestu léčby neplodnosti, je pro Vás ten pravý!

Držím Vám palce, abyste našla skvělého partnera, ať už s dětmi či bez dětí!

JB