Nastává období zásnub. Co teď?

Nastává období zásnub. Co teď?

Nastává období zásnub. Sen o svatbě nemine většinu žen, ale náhle je svatba na dosah. Co teď?

Já osobně nejsem ten typ, který by od malička snil o velké romantické lásce, a ještě větší romantické svatbě. Nicméně sen dívek kolem mě a slova, že „přeci každá z nás chce být jednou princeznou“, se mě dotýkala. Pochopila jsem, jak moc je svatba pro ženy důležitá.

A najednou je to tu. Nastává období zásnub a sen o svatbě se stává skutečností. Jenže sen a příprava svatby jsou dvě zcela různé věci. Příprava svatby je ryze praktickou záležitostí, a tak je potřeba na chvíli vytáhnout hlavu z oblaků a začít ji používat i k něčemu jinému, než je snění.

První kroky

Nastává období zásnub

Zásnuby jsou se svatbou neodmyslitelně spjaté. Den, kdy vás váš milovaný požádá o ruku a vám se obrátí svět vzhůru nohama. Jedinečné vyznání a touha strávit s vámi zbytek života… V tu chvíli vám pravděpodobně okamžitě probleskne hlavou něco jako: „On mě fakt miluje?!“, „Bude ze mě nevěsta!“, „A budu mít ty nejkrásnější šaty pod sluncem.“.

Ať už se vyznání nese v jakémkoli duchu, tak či onak se dostáváte do nové fáze života, do pozice snoubenky.

Toto období určitě nepodceňujte, i když k tomu hlavnímu, tedy ke svatbě, se teprve schyluje. Nyní vy i vaše okolí začínáte vnímat, že k sobě s partnerem opravdu patříte. Role snoubenky je krásná, sexy, zodpovědná, a tak nějak dospělá, protože z vás už brzy bude „paní“.

Připravte se

Možná vůbec netušíte, že období od žádosti o ruku do vdavek je tak náročné. Nikdo vás nepřipraví na reakce okolí, na neustálé vyptávání se a doptávání, kdy že bude svatba, zda se „musíte“ vdávat, případně kdy plánujete děti a kolik, a mnoho dalších a dalších otázek, na které vaši blízcí, přátelé i známí prostě chtějí znát odpověď teď hned.

Ne zbůhdarma se říká, že svatba by měla být do roka a do dne od zásnub. Rčení vychází zřejmě z hluboké znalosti toho, kolik práce obnáší svatbu naplánovat a vyladit všechny detaily. Klidně si ten čas dopřejte. Na období před svatbou by každá nevěsta měla vzpomínat s úsměvem.

Jaký jste typ snoubenky?

Optimistka

Je připravena postavit se všemu čelem, užívat si období zasnoubení i příprav svatby. Šťastná to žena, která dokáže s přehledem zvládnout nejen své pocity, ale též vše, co je potřeba z praktického hlediska.

Pesimistka

Jistě, pesimistka je opakem optimistky. Ale ačkoli vše vidí černě a problémy se jí zdají neřešitelné, i ona má nárok na šťastnou svatbu. Potřebuje jen trochu povzbudit okolím a sama obvykle zjistí, že příprava svatby nejenže není neřešitelná, ale že je to vlastně celkem milé období.

Realistka

Taková žena si přesně uvědomuje, do čeho jde, a že jí čeká sice krásné období, ale taky plné povinností.

Snílek

Od okamžiku žádosti o ruku tento typ ženy začne snít. Sní o tom, jaká bude krásná nevěsta, o tom, že její svatba bude jedinečná a zcela výjimečná. Přesto obvykle s nadhledem zvládá vše, co ji nová role přichystala v praxi.

Nastává období zásnub

Krok po kroku

Není potřeba připomínat, že základem úspěšné, krásné a nezapomenutelné svatby, je mít vše dobře zorganizované a přichystané.

Ze začátku asi budete vše nejprve prožívat jen ve svých představách. Budete si třídit myšlenky, nápady, návrhy… a tak to má být.

Nechte své fantazii volný průchod, a teprve postupně si svá přání a fantazie začněte sepisovat.

Nezapomeňte se přitom obklopit lidmi, kteří vás vyslechnou, poradí, přispějí svými názory. Nebo se obraťte na agenturu České svatby, která vám s tím vším, o čem jsme mluvily, ráda pomůže!

A vy začnete po malých krůčcích měnit sen ve skutečnost.

(Svatební přípravy podle Ejvi)