Nejlepší stylistkou (III. díl)

Nejlepší stylistkou (III. díl)

Nejlepší stylistkou sama sobě je dalším dílem našeho módního seriálu o tom, jak se vypořádat s různými nedokonalostmi postavy pomocí vhodně zvoleného oblečení. V minulých dílech jsem se zaměřila na malá ňadra a rovný pas, dnešek je věnován problematice krátkých nohou.

Nemějte žádné obavy, i zde pro vás mám mnoho užitečných tipů!

Buďte tedy tou nej stylistkou sama sobě oblékejte se tak, abyste si vykouzlila krásné dlouhé nohy.

Proč jsou krátké nohy tak špatné? Důvod je jasný. Dlouhé nohy na muže působí velmi přitažlivě, proto si také vědomě i nevědomě ženy často oblékají krátké sukénky a vysoké podpatky. Pravdou je, že finalistky Miss World a Miss Universe mají nohy delší než průměrné ženy.

Prvním a jasným řešením v případě krátkých nohou, je obout si boty na vysokých podpatcích.

Dalším základním tipem je zvýšený pas kalhot sukní či šatů.

Nej stylistkou sama sobě především znamená vědět, co nikdy nenosit.

Nejlepší stylistkou je o tom, jakého oblečení se vyvarovat

  • krátké nohavice zkrátí nohy o to víc,
  • nikdy nenoste kostkovaný vzor v dolní polovině svého těla,
  • široká a dlouhá sukně vaše nohy také zkrátí,
  • a rozhodně je neprodlouží ani záložky na kalhotách či nohavice nabírané u kotníků,
  • vodorovné pruhy sice zeštíhlují, ale neprodlužují,
  • vyvarujte se příliš upnutých kalhot a sukní, zadeček sice krásně vyrýsují, ale přitáhnou pozornost k tomu, že je nějak příliš nízko,
  • a boková sukně krátkým nohám na vzhledu rozhodně nepřidá.

Špatně vybrané kalhoty

Mezi kalhoty, které vám určitě slušet nebudou, patří například bokové kalhoty se zkrácenými nohavicemi, zvláště pokud je doplníte nízkými botami. Ani takzvané „Capri“ kalhoty nejsou dobrou volbou. Nohy v kratších kalhotách, navíc se zúženými nohavicemi a rozparkem, totiž vypadají výrazně kratší.

Těsné džíny obepínají, a jak už jsme zmínili, vše upnuté upozorňuje na nízko posazený zadeček.

Nevhodná sukně a šaty

Boková sukně je určitě zástupcem těch nevhodných. A nepomůže ani její délka. I v případě, že máte dlouhou bokovou sukni, snižuje pasovou linii a uškodí vašemu vzhledu.

Široká sukně je také špatně. Jelikož rozšiřuje, nohy zkracuje.                                                     

Délka sukně či šatů do poloviny lýtek je naprostým neštěstím pro většinu žen, a to i pro ty s modelkovskou postavou. Délka sukně sluší málokomu a předem se vlastně nedají stanovit parametry postavy, na které délka do půli lýtek bude vypadat dobře.

Nejlepší stylistkou pro krátké nohy. Vzory především!

V případě krátkých nohou je velmi důležité věnovat pozornost vzorům a zdobením. Nápadný velký vzor rozšiřuje, stejně tak jako délka šatů pod kolena a nízké boty.

Možná vás překvapí, že ani sukně či šaty s bordurou nejsou vhodné. Bordura umístěná v dolní části šatů zkracuje nohy!

Kostkovaná sukně nebo šaty s kostkami pod pasem zkracuje dolní polovinu těla. Kostkovaný vzor navíc přitahuje pozornost, tedy upoutají i vaše krátké nohy. Proč na ně zbytečně upozorňovat?

Vrchní část těla

Bolerko ne. Sice vodorovně člení dlouhé tělo, ale při opticky zvýšené postavě, kterou bolerko vytváří, opět příliš vyniká vaše příliš nízko posazená zadní partie.

Stejné pravidlo platí i pro sako či bundičku do pasu. Nízko posazený zadeček na sebe upoutá všechnu pozornost.

Nejlepší stylistkou aneb co vaší postavě lichotí?

Nejlepší stylistkou sama sobě se stanete na základě pouhých několika rad. Co se týče kalhot, nejlepší jsou ty se zvýšeným pasem. Zvýšený pas zkracuje tělo ve prospěch nohou, a když si ještě obujete boty na podpatcích, budete mít opticky žádoucí nohy sahající až ke krku.

Pozor ale na šířku kalhot.

Pokud jsou kalhoty široké, musí splývat, nepoddajný materiál rozšiřuje, tedy také zkracuje.

Sukně a šaty

Nejlepší vybraná sukně je do pasu, delší, a ideálně doplněná vyššími kozačkami.

Sukně musí zkrátka sahat do pasu nebo nad něj, ale pozor! Sukně, punčochy i boty musí být ve stejné (nejlépe černé) barvě, tak se vaše nohy nádherně prodlouží.

Výborně poslouží též delší splývavá sukně, sukně se svislými proužky či podélně členěná sukně.

Šaty jsou jasné. Krátké, doplněné vysokými podpatky. Zejména tehdy, máte-li nohy pěkné, byť kratší, nebojte se je ukázat!

Krásně vypadá také dlouhá splývavá silueta šatů. Dále můžeme vřele doporučit šaty empírového střihu, tedy ty, které mají přestřižení pod prsy, protože skvěle zkrátí horní polovinu těla, a tím prodlouží nohy.

Takzvané aranžované šaty jsou také skvělé, řasení předního dílu šatů směrem na bok neurčuje žádnou linii pasu, a tak je úplně jedno, jak dlouhé máte nohy právě vy.

Pro sáčka platí, že mají být dlouhá, případně doplněná nějakým svislým vzorem a ideálně v jedné barvě s ostatními kousky oblečení.

Jednobarevnost je jistota, která vaše nohy (a postavu celkově) prodlouží.

Tuniky, které nemají přesně vymezený pas a vše, co má zapínání, zavinování či přestřižení pod prsy, je 100 % jistou volbou!

Minisukně pocházejí od neznámé módní návrhářky, které je celý svět (a zejména svět krátkých nohou) vděčný za její smělý a odvážný návrh poloviny 60. let 20. století. Sláva této neznámé ženy by byla obrovská!

Nejlepší stylistkou sama sobě

Použité ilustrace: Přéma Douša