Nejúspěšnější seriál všech dob

Nejúspěšnější seriál všech dob

Nejúspěšnější seriál všech dob má překvapivě jednoduché schéma. Každý díl začne léčbou pacienta, který má nezvyklou kombinaci symptomů. Tým lékařů nejprve stanoví několik chybných diagnóz, a potom se nějakým způsobem odhalí ta správná.

Nejčastější chybnou diagnózou je takzvaný systémový lupus. Toto onemocnění ve stručnosti znamená, že vaše vlastní tělo napadá vaše vnitřní orgány.

Nejúspěšnější seriál všech dob si žádá ocenění

Od 1. do 6. série byl Hugh Laurie, coby představitel Dr. House, nominován na cenu Zlatý glóbus a odnesl si ji za 1. a 2. sérii. V roce 2007, ve svých téměř 50 letech, dostal Hugh Laurie ocenění od teenagerů v kategorii nejlepší seriálový herec. Výhrou v „Teen choice award“ bylo surfovací prkno.

Oblibu u náctiletých si Dr. House zajistil především nekonformitou a rebelstvím seriálové postavy. Hugh Laurie prý sám tak bláznivý není a ve svém věku se už nezačne učit surfovat. Fakt, že surf doma používá jako žehlící prkno, zřejmě za bláznivý nepovažuje.

Obrovská sledovanost a obrovské výdělky

Dr. House se vysílal v 66 zemích a průměrná sledovanost každého dílu byla kolem 90 milionů lidí. To je například 2krát vyšší sledovanost, než je tomu u známého seriálu Přátelé. V České republice byla nejvíce populární 13. epizoda 2. série s názvem Modelka. V televizi ji sledovalo více než 1,3 milionů lidí. A celkově se na každý díl Dr. House dívalo okolo 1 milionu českých diváků.

Takový úspěch s sebou nese samozřejmě také patřičné finanční ohodnocení. Hugh Laurie dostával během 1. a 2. série ohodnocení 2 miliony korun za každou epizodu, během 3. a 4. série to bylo už 6 milionů korun za jeden díl seriálu, v 5. – 7. sérii si herec odnášel 8 milionů za každý díl a v 8. sérii neuvěřitelných 15 milionů korun za epizodu. Přitom každá série má 22 až 24 částí a raději si ani nezkoušejte spočítat celkovou částku, kterou Hugh Laurie během natáčení Dr. House vydělal.

Právoplatně se stal nejbohatším aktivním hercem.

Předstírané kulhání ohrozilo zdraví herce

Seriál měl mít původně 9 sérií, ale ze zdravotních důvodů Hugha Laureiho se muselo od natáčení 9. série upustit. Tím, jak postava Dr. House, který má poraněnou nohu, neustále kulhá, hrozilo, že pokud by Hugh Laurie kulhal ještě jednu sérii, poškodil by si nohu reálně (začal mít vážné problémy s kolenním kloubem) a snadno se mohlo stát, že herec ve finále bude kulhat do konce života.

Původně ovšem Dr. House neměl kulhat, ale měl být upoután na invalidní vozík. Během natáčení filmaři zjistili, že použití vozíku by bylo pro natáčení problém, a tak se rozhodli, že Dr. House bude mít obrovskou jizvu na obličeji. To se nakonec zdálo zase jako příliš malé postižení, a tak se přešlo k poraněné noze a kulhání.

Vítěz konkurzu

Při výběru hlavní postavy seriálu bylo vyhlášeno klasické výběrové řízení, kdy herci, kteří se o roli ucházeli, zasílali krátká videa. Hugh Laurie byl v té době v Africe, nicméně tento konkurz jej natolik zaujal, že šel ihned do svého hotelového pokoje, kde natočil jakousi scénu v koupelně. Koupelna byla nutnou volbou, protože v jiných místnostech nebylo dostatek světla.

Přesto si filmaři pro obsazení role vybrali právě jeho.

Co se týče ostatních herců, nejzajímavějším faktem asi je, že Jesse Spencer (alias Dr. Chase) má 3 sourozence a všichni pracují ve zdravotnictví.

Dr. House a Sherlock Holmes

Nejúspěšnější seriál všech dob byl inspirován postavou Sherlocka Holmese. Výrazným odkazem je nejen inteligence či sociopatická osobnost obou hlavních postav, ale také jejich závislost. Dr. House je závislý na opiátovém léku Vicodin, který je na bázi morfinu, a Sherlok Holmes je závislý na morfinu (v některých filmových verzích na heroinu).

Nejúspěšnější seriál všech dob a všestranně úspěšný Hugh Laurie

Hugh Laurie je umělec mnoha tváří. Hraje ve filmech i na prknech Královského národního divadla v Londýně, a má též svou vlastní hudební skupinu. A ačkoli to nezní příliš pravděpodobně, herec nemá se svou nejznámější rolí nevrlého a nezdvořilého lékaře pranic společného. Reálný Dr. House je pravý „srdcař“ a nedá dopustit na svou rodinu. Více než 20 let je stále se svou první manželkou Jo Green a nyní žijí společně se svými dvěma syny a dcerou v Belsize Parku v Londýně.

Pokud jste seriál ještě neviděly a naše zajímavá fakta vzbudila vaši zvědavost, nenechte si ujít příležitost. Právě teď jej můžete shlédnout ve vysílacích časech každý všední den od 16.00 hodin nebo ve večerním vysílání okolo 23.00 hodiny.

Hugh Laurie