Netradiční barvy podzimní floristiky

Netradiční barvy podzimní floristiky

Netradiční barvy podzimní floristiky je zajímavé, originální a aktuální téma. Tedy pro všechny z vás, které rády tvoříte, zdobíte a dolaďujete své bydlení různými dekoracemi. A nezáleží na tom, zda jde o dekorace trvalé nebo jen ty sezónní. Některé vzhledem k použitým materiálům stejně moc dlouho nevydrží, ale dokážou přinést svěží vánek do vaší domácnosti a pohladit duši.

Pro naprosté začátečnice nebo pro tvoření zručných dětí jsem připravila dva podzimní návrhy. Možná vás překvapí, že nejsou orientovány do klasických barev podzimu, inu, je tu změna!

Pokud vám tento typ originality nesedí, nebojte. Červená, zelená a stříbrošedá se s barvami podzimu umí skvěle sladit, a navíc – místo červené můžete použít oranžovou, žlutou, zelenožlutou a další barvy, které jsou podzimním standardem. Samy uvidíte, proč nahradit použité materiály a jejich barvy je tak snadné!

netradiční barvy

Netradiční barvy a podzimní floristika s pikantní příchutí

Jídelní stůl si můžete zkrášlit paprikovou dekorací. Budete potřebovat červenou (nebo jakoukoli jinou) papriku, hrnkovou begónii, muškát nebo růžičku… opět v červené nebo v barvě, do které chcete dekoraci sladit.

Postup

  • Vyberte co nejpěknější papriku, která bude dobře stát na vrchní straně, tj. na druhé straně, než je stopka. Barevné papriky mají na konci 4 části, které poslouží jako nožičky pro paprikovou vázičku.
  • Ostrým nožem odkrojte část se stopkou, zbylou část pečlivě zbavte semínek. Potom ji postavte a do vydlabaného otvoru vložte malou skleničku nebo plastovou nádobku.
  • Připravte si hrnkovou květinu a odstříhejte květy i se zelenými listy. Pracujte opatrně, ať vám opadá co nejméně kvítků.
  • Připravenou „kytici“ vložte do nádobky uvnitř papriky a vyzkoušejte, jak se váš stůl rozzářil!

Netradiční barvy a podzimní floristika s nádechem chladných rán

Základem tohoto květinového aranžmá je šedá ojíněná rostlina Calocephalus a rudé růže. Kromě zajímavé barvy a tvaru má Calocephalus obrovskou výhodu v tom, že když větvičky rostliny uschnou, prakticky nepoznáte rozdíl od živých. Jejich stříbrošedá barva připomíná ranní mrazíky, ale rudé růže pocit chladu perfektně rozeženou.

Aranžmá pracuje s růžemi, které použijete čerstvé, ale pokud se vám výtvor bude líbit i nadále, necháte vše uschnout a dekorace potěší váš pohled třeba i vedle vánočního stromku, protože jako zimní dekorace je tato kombinace barevně naprosto skvělá.

Pro ryzí podzim si můžete růže pořídit v libovolných barvách. Také misky, do kterých budete aranžovat, vyberte s výrazným vzorem a odpovídající barevnosti.

Postup

  • Hrnkový Calocephalus odstřihněte těsně nad zeminou. Rostlina roste z jednoho kmínku, takže bude držet pohromadě.
  • Do misky se vzorem vložte chomáč vytvořený z větviček Calocephala. Poslouží jako konstrukce, která pomůže udržet růže při aranžování v miskách.
  • Růže zkraťte na potřebnou délku podle velikosti nádoby, a postupně je vkládejte mezi stříbrošedé větvičky.
  • Ideální je na závěr posypat dekoraci červenými (nebo oranžovými) bobulemi, které perfektně navodí podzimní náladu a celou dekoraci „ukotví“ v prostoru.

Myslím, že tyto netradiční barvy podzimních dekorací určitě musíte vyzkoušet, namísto obvyklých aranžmá z dýní, podzimního listí a barevných vřesů.

Uvidíte, že vaše nálada bude letos na podzim jiná. Věřte. Žádná nostalgie, plno energie!