Nové desky na nové notýsky

Nové desky na nové notýsky

Nové desky, do kterých si vložíte důležité dokumenty, blok či diář mohou být příjemným zpestřením. Pokud si je vyrobíte opravdu tak, aby se vám líbily a přinášely radost, možná přestanete mít odpor k tomu, co je uvnitř! Povinnosti, plány, prioritní úkoly či účty a složenky. V hezkém obalu ani nepříjemný obsah nepůsobí tak výhružně.

Nebo si vyrobte desky pro nové začátky. Deník, malé radosti, kresby, malovaná přáníčka od dětí nebo vaše sny. Dnes je váš první den zbytku vašeho života!

Nové desky na nové začátky

Asi doma najde nějakou knihu s pevným obalem, kterou jste ochotna obětovat a vdechnout jí nový život. Výroba desek je zcela jednoduchá a určitě tento nápad zvládnete i bez návodu, ale kdyby přeci jen.

Co budete potřebovat?

  • pevný obal od staré knihy
  • barevné papíry
  • balicí papír s oblíbenými obrázky a motivy
  • bílou akrylovou barvu
  • lepidlo, štětec, nůžky, hadřík, tavicí pistoli
  • textilní stužku
Nové desky na notýsky věstí nové začátky
Nové desky na notýsky věstí nové začátky

Postup

Ze staré knihy vyjměte listy a deky zevnitř polepte libovolným barevným papírem. Vybraný balicí papír, staré noviny nebo například obrázky z časopisů rozstříhejte na menší části, v našem případě ve formátu malých čtverečků a obdélníků.

Jednotlivé dílky nalepte na vnější stranu desek tak, aby mezi nimi zůstala asi 3 milimetry široká mezera. Mezery pro atraktivní vzhled přemalujte akrylovou barvou, která částečně zakryje i hrany obrázků.

Na povrchu desek si můžete vytvořit jemnou patinu. Tu uděláte pomocí hadříku, na který nanesete malé množství bílé barvy a jemně ji rozetřete po vyrobeném povrchu.

Dovnitř desek nalepte tavicí pistolí textilní stužku připravené délky, tou si budete notýsek zavazovat.

Nový začátek máte za sebou a můžeme se společně vrhnout do dalšího tvoření. S dětmi i bez dětí.