Obrázkový test osobnosti

Obrázkový test osobnosti

Obrázkový test osobnosti často napoví mnohé. Na základě prostorového vnímání lze totiž odhadnout, jaké jsou hlavní charakteristiky daného člověka, i když například u tohoto testu nejdeme příliš do hloubky.

Testy založené na obrázcích jsou různé. Některý obrázkový test se zaměřuje pouze na to, jakých bodů si všimnete jako prvních. Jiné se mohou používat i v psychologických či psychiatrických diagnostických vyšetřeních. V tomto ohledu je známý například velmi komplikovaný a strukturovaný Rorschachův test, který vyobrazuje různé inkoustové skvrny a testovaný má sdělit, co všechno v nich vidí.

Pojďme se podívat na tento obrázkový test, který je sice o dost prostší, ale také o dost umělečtější než ten Rorschachův.

Obrázkový test: Čeho si všimnete jako prvního?

Pohodlně se usaďte a pozorně se zadívejte na obrázek v úvodu. Stačí vyhodnotit pravou nebo levou polovinu, obrázek je zrcadlově obrácený, takže strana vůbec nerozhoduje.

Příliš nepřemýšlejte a řekněte, co vidíte jako první. Podle toho si pak můžete přečíst rozbor vaší osobnosti.

Obrázkový test: Vyhodnocení

Osoba stojící na kopci

Spatřila jste jako první človíčka, který stojí na kopci a hledí do dáli? Pak vám můžeme skutečně pogratulovat. Jste člověk, který stojí pevně nohama na zemi, a zároveň dokážete být i velmi citliví a vnímaví vůči okolí. Je na vás spolehnutí a vše, co započnete, dotáhnete úspěšně do zdárného konce. Ostatní za vámi mohou často chodit pro rady. Dokážete výborně naslouchat a vaše rady jsou moudré a umírněné. Obecně jste skvělým přítelem a společníkem.

Ženská tvář

Pokud váš pohled padl poprvé na celek a na strom, v kterém jste našly ženskou tvář, jste ženou velmi vnímavou vůči okolí. Byla vám do vínku dána silná intuice, která dokáže leckteré vaše cesty v životě usnadnit. Pomůže vám v rozhodování.

Také nejspíš dáváte přednost samotě, před velkou společností. Problémy ve vztazích s ostatními lidmi může způsobovat vaše volnomyšlenkářská povaha, ale na druhou stranu jste i velmi vnímavá a vaší upřímnosti nikdo neodolá.

Půlměsíc

Viděla jste jako první věc půlměsíc? Pak jste nejspíš ženou zasněnou a vizionářskou. Jdete si tvrdě za svými sny a cíli a nic vás nezlomí, ani opakované neúspěchy. Vaší skvělou vlastností je velká představivost, vždy dokážete najít dobré řešení a jste studnicí nápadů. I proto je radostí být ve vaší společnosti. V náročnějších životních momentech můžete však klesat na mysli. Nikdy se ale nevzdáte.

Zdroj: SvětKreativity.cz