Ochraňte svůj byt před sluncem

Ochraňte svůj byt před sluncem

Ochraňte svůj byt před sluncem. Chraňte sebe, ale i svůj interiér. Poradíme vám, jak to udělat co nejlépe.

Věděly jste například, že exteriérové stínící prvky zabraňují přehřátí interiéru mnohem efektivněji než vnitřní žaluzie či rolety?

Ideální ochrana přichází zvenčí

Pořídit si vnější stínění je samozřejmě nejlepší již během stavby nebo rekonstrukce bytu či domu. Má to důvody nejen praktické, ale i estetické. Stínění poskytne dokonalou službu v souladu s nároky dané stavby, a navíc bude krásně ladit s fasádou a exteriérem celkově.

Pokud zvažujete vnější zastínění, je potřeba nejprve popřemýšlet o umístění boxů pro venkovní žaluzie a rolety. Ideální je jejich instalace přímo do okenních překladů nebo pod ně, pak není výsledný vzhled fasády ničím narušen.

Markýzy a pergoly

Pergoly a markýzy poskytnou nejlepší službu tam, kde je potřeba zastínit nejen samotná okna, ale také posezení na balkoně či terase. Standardní uložení markýzy je provedeno tak, že látka je navinuta na hřídeli, bez ochrany před vlivy počasí. Proto je vhodné doplnit uložení hřídele hliníkovou stříškou. Ovšem jako nejlepší varianta zůstávají takzvané markýzy kazetové.

Jestliže si chcete pořídit pergolu, máte na výběr z nepřeberného množství, které trh nabízí. Poradit vám ale můžeme v tom, že nejpraktičtější jsou boční a svislé clony.

Rolety a žaluzie

Ochraňte svůj byt před sluncem i únikem tepla! Venkovní rolety skvěle chrání nejen před slunečními paprsky, ale též před únikem tepla během zimního období. Navíc zvukově izolují a zvyšují bezpečnost objektu. Pomocí nastavení lamel můžete snadno regulovat množství světla v domě či bytě, a pokud jsou lamely správně nastaveny, budete mít v interiéru světlo, ale nikdo ze zvědavců na vás neuvidí.

vertikální žaluzie

Látkové screeny

V poslední době je velmi moderní používat takzvané screenové rolety. Jedná se o clony vyrobené z odolných textilií, které jsou zajímavou alternativou venkovních rolet a žaluzií. Jejich instalace je velmi jednoduchá a vybírat lze z nepřeberného množství barev a vzorů.

Ať už si vyberete jakkoli, multifunkční pergolu byste si možná měly pořídit tak jako tak. Pergola se totiž hodí vždy. Je výborným dodatečným odstíněním během posunu sluníčka po obloze a můžete ji krásně doplnit různými pěknými drobnostmi nebo například závěsnými rostlinkami.