Opalování bez sluníčka

Opalování bez sluníčka

Opálení, ke kterému nepotřebujete sluníčko, je velkým trendem. Nejen, že nemusíte hodiny polehávat pod žhavými paprsky, ale také dokáže vaši pokožku na slunce, nebo dokonce i na pobyt v soláriu připravit tak, aby se opalovala lépe a zdravěji.

opalování bez sluníčka

Zjistěte, jak fungují

Opalovací přípravky, které použijete v pohodlí své koupelny, mohou pokožce poskytnout opálený vzhled, aniž by ji vystavily UV paprskům. Pokud máte alergii na sluníčko nebo strach z rakoviny kůže, je to pro vás ideální řešení. Samoopalovací přípravky se nejčastěji prodávají jako krémy, spreje, pěny nebo pleťové vody. Vaše krásné opálení bohužel během několika dnů vyprchá, a tak je potřeba proces nanesení přípravku opakovat zhruba po 3 až 5 dnech.

Příprava je základ

Samoopalovací přípravky vám pomohou připravit pokožku na opalování, ale nejprve je potřeba připravit pokožku na použití těchto prostředků.

Začněte hladce

Chcete-li mít hladké a rovnoměrné opálení, den předem z pokožky odstraňte odumřelé kožní buňky. Použijte hrubou exfoliační žínku nebo tělový peeling. Větší pozornost věnujte partiím s hustou vrstvou kůže, jako jsou kolena, lokty a kotníky. Pokožku poté ošetřete krémem.

Další postup

Určitě použijte ochranné rukavice, aby vaše dlaně a prsty nezůstaly úplně hnědé. Pokud máte světlé vlasy, naneste kolem vlasové linie trochu kondicionéru – zabráníte tak nechtěnému obarvení vlasů. Samoopalovací krém vmasírujte krouživými pohyby, sprej stříkejte z dostatečné vzdálenosti. Pro rovnoměrnou barvu kůže je to nesmírně důležité. Postupujte od kotníků směrem vzhůru a od dlaní směrem k ramenům.

opalování

Kolena, lokty a kotníky mají tendenci absorbovat více opalovacího přípravku. Zkuste proto zředit jeho účinek a jemně je otřete vlhkým ručníkem nebo na samoopalovák naneste trochu běžného krému.

Nespěchejte

Možná se vám bude zdát, že vaše opálení je příliš světlé a neodpovídá vašim představám o bronzové pokožce. Lze nanést i víc vrstev přípravku, ale určitě to nedělejte ten samý den a vrstvy by měly být maximálně dvě. Pro začátek. Nespěchejte, prostředek na opalování budete tak jako tak používat opakovaně spolu s blednutím barvy.

Ani s oblékáním nespěchejte. Vyčkejte nejméně 10 minut a bezprostředně po proceduře raději zvolte volné oblečení a snažte se vyhnout pocení.

A co solárium?

Solární kosmetika obecně hraje při pobytu v něm velkou roli. Poskytuje hydrataci a zásobování pokožky důležitými vitamíny a živinami.

opalování v soláriu

S opalováním v soláriu je to stejné, jako když se opalujete na slunci poté, co jste předtím použili samoopalování. Jen je potřeba abyste zvolily ten správný opalovací krém do solária, který je určen přesně k tomuto typu použití.

A teď už vzhůru za krásnou, hebkou a skvěle opálenou pokožkou. Své okolí zaručeně oslníte.