Sama sobě návrhářkou (IV. díl)

Sama sobě návrhářkou (IV. díl)

Sama sobě návrhářkou je série článků o tom, jak se vypořádat s různými nedokonalostmi postavy pomocí vhodně zvoleného oblečení. V minulých dílech jsme se zaměřili na malá ňadra, rovný pas a krátké nohy, dnes je na pořadu dne velké pozadí. To trápí velké množství žen, úplně zbytečně, protože muži mají velké zadečky rádi.

Tipy, jak skrýt velikost pozadí, samozřejmě existují a já vás s nimi ráda seznámím.

Buďte sama sobě návrhářkou a oblékejte se tak, abyste si vykouzlila krásný zadeček!

Zlatá pravidla, čeho se vyvarovat

  • vyvarujte se krátkých halenek a živůtků nebo halenek či triček, která jsou zasunutá do kalhot či sukní,
  • v pase také škodí masivní pásky,
  • na pozadí nikdy nepřidávejte žádné ozdoby, jako jsou stuhy, nabírání, plizování a podobně,
  • velké květy na sukni vám pozadí určitě nezmenší, stejně jako příliš křiklavé barvy

Tipy

Zapomeňte na kostkované kalhoty! Ty zvětší i ten nejmenší zadeček na světě!

Seprané džíny opticky zvětšují pozadí!

Sama sobě návrhářkou, co ano a co ne

Špatné kalhoty, topy a sukně

Nejhorší kalhoty pro vás jsou ty do pasu a s výrazným tiskem.

Abyste byla sama sobě návrhářkou, tou nejlepší, musíte vědět, co nenosit. Kalhoty se vzorováním na zadních kapsách nebo na látce pod nimi dělají váš zadek ještě větší.

Zajímavé je, že i volba topu ovlivňuje optickou velikost pozadí. Nicméně je to tak a vy byste určitě neměla volit tričko či halenku se zvonovými volánovými rukávy. Přitahují pozornost, ale bohužel jsou přímo vedle zadečku… takže si každý všimne i jeho.

Sukně by určitě neměla být nabíraná v pase. Ta vás udělá širokou nejen přes zadek, ale do všech stran. Jakékoli zdobení zadního dílu sukně vynechte. Nechtěnou pozornost přitáhne vzadu uvázaná mašle, ale i vysoko posazený pas sukně.

Sukně typu A také není tím pravým pro vaši postavu. „Nafukuje“ látku vzadu, která tak působí mnohem mohutnějším dojmem. Trošku jako těhotenské bříško, ale na opačné straně…

Šaty a saka

Rozhodné NE patří šatům, které mají velký potisk na jemné látce. A látka plovoucí, vlající kolem nohou, vše ještě zhorší. Sama o sobě zvýrazňuje zadní partie.

Plizování po celé délce spodní části šatů, hlavně na zadním díle, na sebe strhává příliš moc pozornosti, a váš macatý zadek vynikne.

Sako si určitě neoblékejte takové, které má vložený ozdobný zvonový díl. Zvonový klín všitý v zadní části saka jednoznačně zvětšuje už tak dostatečně objemnou partii. Všechna sáčka, která mají tendenci se jakýmkoli způsobem dole rozevírat a rozšiřovat pro vás nejsou vhodná.

Bolerko se také nehodí, vedle pozadí působí jako příliš malé! Sako do pasu ani sako rovné vašemu zadečku nepomohou, tak je ze svého šatníku s klidem můžete vyřadit.

Co ano pro macaté zadečky?

Co vám bude slušet vždy:

  • bokové kalhoty nebo jakékoli kalhoty se sníženým pasem,
  • používání stahovacích kalhotek,
  • jemné podélné proužky, které vaši postavu prodlouží a ztenčí,
  • ideální je výběr splývavých materiálů,
  • a první volbou by měla být modrá nebo černá barva.

Vhodné kalhoty, topy a sukně

Už jsme zmínili bokové kalhoty, vhodné jsou i kalhoty se širokými nohavicemi. Působí „vyváženě“, zadek je v nich volný a nevyniká.

Top typu Kazak vám také bude pěkně slušet. Splývá kolem postavy a jeho délka spolehlivě zakryje vyklenuté pozadí. Ideální je zvolit látku s jemným a tlumeným vzorem, protože rozptyluje pozornost.

Volba vhodné sukně vychází z jasné logiky. Ta, která svírá zadek, dává silnějšímu pozadí esovitý tvar, a vyváženosti dosahuje rozšířením směrem k dolnímu okraji.

Boková sukně je totéž, co bokové kalhoty. Bude vám slušet.

Také sukně, která je mírně snížená pod pas a bez zapracování do pevného pásku je mnohem pěknější a vhodnější než sukně, která vám pevně sevře pas.

Nejlepší ale zůstává takzvaná tubová sukně, tedy všude pevně přiléhající z elastického materiálu. Přilne na správných místech, ale problémové partie nezvýrazní, spíš podtrhne vaši ženskost.

Pro všechny kusy oblečení platí zásadní a nejdůležitější pravidla: nízko posazený pas snižuje a zmenšuje pozadí a černá barva zeštíhluje!

Šaty a saka

Pro masivně tvarované zadečky jsou ideální šaty z přiléhavého úpletu. A pokud mají holá záda? Excelentní volba. Pozornost se soustřeďuje na to, co je odhaleno, a pozadí dotváří ženské křivky.

Sako by mělo být rozšířené přes boky. Tedy nikoli dole se rozevírající, jak jsme radili výše, co určitě nemáte nosit, máme na mysli rozšíření, které je pozvolné od pasu a sahá až pod zadeček.

Velmi podobné je sako projmuté v pase končící pod boky. Schová pozadí a opět doladí výrazné ženské křivky.

Dnešním dílem máme za sebou první třetinu „kurzu“, pokud se téma, které trápí právě vás, ještě neobjevilo, určitě ještě přijde na přetřes!

Použité ilustrace: Přéma Douša