Seriál Comeback možná (ne)známý

Seriál Comeback možná (ne)známý

Seriál Comeback je populární napříč všemi věkovými skupinami a sledují jej i ženy. Pokud jste seriál alespoň někdy viděly (či slyšely z televize například při přípravě večeře) snadno se v našich známých – neznámých faktech zorientujete.

První nejzajímavější informací o seriálu je tvorba vizáže hlavní postavy. To, jak v seriálu bude Ozzák vypadat, vznikalo opravdu zajímavým způsobem. Lidé okolo připravovaného seriálu zasílali fotografie svých známých, kteří mají také přezdívku „Ozzák“.

Seriál Comeback – rozhodně zajímavý casting

Casting na tuto roli byl také složitý. Většina herců se snažila hrát Ozzáka jako nepříjemného ožralu, a například herec Oldřich Navrátil dokonce scénář po jeho přečtení roztrhal jako ubohý.

Na castingu na roli Ozzáka bylo 25 známých českých herců. Vyhrál ho Martin Dejdar, což se televizi Nova nelíbilo, a tak proběhl druhý casting. Leč opět vyhrál Martin Dejdar.

Přidávaný smích do seriálu je pečlivě vybírán a je tam proto, že si tvůrci myslí, že je fakt blbý, aby se člověk smál sám.

Postava Ozzáka se původně měla jmenovat Kissák, jenže režisérovi se hudební skupina Kiss nikdy nelíbila. A tak když jednou náhodně seděl v hospodě, zrovna v rádiu hráli písničku Ozzyho Osbornea, a tím se vše rozhodlo.

Na seriálu se podílelo 10 scénáristů a 3 režiséři.

Napsat scénář pro jednu epizodu trvalo týden a natočit ji potom dalších 14 dní.

Nebohá obec Bruntál

Herci si v seriálových dílech často dělají legraci z obce Bruntál, což se obyvatelů obce dotklo. Místostarosta Bruntálu dokonce vyzval Tomáše Matonohu i Martina Dejdara, aby se do města zajeli podívat a zúčastnili se místní akce.

Spolupracovali i diváci

Prostřednictvím internetu spolupracovali na seriálu i diváci. Do akce „Lexa hledá holku“ se přihlásilo více než 1.700 žen a dívek, a také pár mužů.

Seriál Comeback a detaily

Seriál se původně vůbec neměl jmenovat Comeback, ale Jako déšť. Známou písničku Vsákneš se do mě jako déšť složil extravagantní Ksindl X.

Když se natáčely první díly seriálu, byl Martin Dejdar po operaci kolene, a proto kulhal. Když se ale uzdravil, stejně musel kulhat dál, protože to už k postavě Ozzáka nezaměnitelně patřilo.

V jednom z dílů si Tomáš Pacovský (Tomáš Matonoha) píše lístek s denními aktivitami. Jednou z aktivit je cesta do práce tramvají, kterou označí jako mírný stres. Tady ovšem narážíme na malou chybičku. Během seriálu se častokrát zmiňuje, že Tomáš bydlí ve stejné ulici jako je obchod U dvou akordů.

Seriál Comeback měl mít epizodu o tom, že Tomy Paci koupí letadlo, opraví ho, a celou rodinu vezme na výlet. Nešťastnou náhodou pak přistanou na pustém ostrově. Když si ale filmaři sestavili rozpočet, zjistili, že na takovouto akci by opravdu peníze neměli.

V jiné části seriálu si Tomáš Pacovský zakládá účet u banky www.nasebanka.cz. Pokud si tuto stránku zadáte do vyhledávače, vyskočí na vás stránky Comebacku. Pokud ale adresu zadáváte poměrně běžným způsobem, tedy bez www., dostanete se na stránky TV Nova.

Představitelka Simony, Simona Babčáková, je oproti svým seriálovým dětem starší pouze o 12 let.

Pro Tomáše Matonohu je role v Comebacku nejznámější rolí, kterou kdy hrál. Dokonce když ho fanoušci žádají o autogram, chtějí, aby se jim podepsal jako Tomy Paci.

Perlička na závěr

A na závěr jedna zpráva pro muže. Pokud muži říkají, že ženám trvá dlouho, než se obléknou, s Martinem Dejdarem je to ještě horší. Ačkoli má přesně připraveno, co bude mít na sobě, oblékání mu stejně zabere nejméně 20 minut.