Slušivé oblečení přesně pro vás

Slušivé oblečení přesně pro vás

Slušivé oblečení přesně pro vaši postavu je další z příspěvků na téma Sama sobě stylistkou a návrhářkou, nebo-li Jak se vypořádat s různými nedokonalostmi postavy pomocí vhodně zvoleného oblečení.

V minulých dílech už jsme řešily problematiku malých ňader, krátkých nohou, rovného pasu, velkého pozadí a širokých boků, dnes se zaměříme na nejlepší oblečení pro ty z vás, které trápí silná stehna.

Tipy a triky, jak skrýt silnější stehna, samozřejmě existují a já vás s nimi ráda seznámím.

Slušivé oblečení pro majitelky silnějších stehen

Máte-li silnější stehna, řiďte se podobnými radami jako ženy, které disponují širokými boky či velkým pozadím (tyto tipy najdete v článcích Kouzlete s oblečením i se svou postavou a Sama sobě návrhářkou _ IV. díl).

Základem je držet se jednoduchých střihů, tmavších a nenápadných barev a splývavých materiálů.

Pokud jsou vaše stehna opravdu silná, noste stahující kalhotky s nohavičkami a stahující punčochové kalhoty, které vaše stehna pomohou výrazně zeštíhlit a zpevnit.

Vždy pamatujte na to, že přiléhavé obepnuté kalhoty, na rozdíl od těch punčochových, dělají stehna ještě silnější!

Jaká jsou základní pravidla?

Rozhodně ANO

  • noste splývavé materiály, potisky a světlejší, zářivější barvy v horní polovině těla
  • využívejte stahující prádlo a punčocháče
  • zvykněte si zásadně nosit tmavé a matné kalhoty i sukně
  • svislé pruhy a členění v dolní polovině těla vás zeštíhlí
  • a rozhodně používejte (k odvedení pozornosti) zajímavé šátky, šálky, brože a výraznou bižuterii celkově

Rozhodně NE

  • neoblékejte si kalhoty těsné přes stehna
  • nenoste světlé barvy a výrazné vzory na sukních a kalhotách
  • vyvarujte se delších blůzek a živůtků, které končí v půli stehen
  • rovné úzké sukně vám zbytečně ubližují a zvýrazňují vaše stehna stejně tak, jako kraťasy a mini

Jakou sukni a/nebo šaty zvolit?

Určitě se vyhýbejte sukním a šatům, které jsou úzké a zakončené volánem. Stehna jsou příliš obepnutá a výsledná silueta bude připomínat přesýpací hodiny. Minisukně a kratičké šaty si bohužel, budete muset také odpustit.

Vyhýbejte se i šatům, které mají šikmý střih a nápadný vzor. Šikmo střižené šaty opět příliš těsně kopírují tvar postavy a velké vzory vše ještě zhoršují.

Slušivé oblečení

Naopak výborně vám bude slušet splývavá sukně, ta může být klidně rozšířená k dolnímu okraji, a přesto bude působit vkusně a přirozeně. Pokud navíc zvýrazníte kvality svého hrudníku, věřte, že zálibným pohledům mužů kolem vás neuniknete.

Šaty vybírejte nejlépe empírového střihu, ty také krásně zvýrazňují poprsí a silná stehna v rozvolněných liniích zcela skryjete.

Dobrou volbou je také šatová sukně. Její zajímavý střih opět dává vyniknout horním partiím těla a spodní soudkovitá část dokonale kryje pas, břicho, boky i stehna.

Nejlepší volba kalhot

Už jsme řekly, že těsné a přiléhavé kalhoty stehna zvýrazní, takže je lepší je ze šatníku definitivně vyřadit. Capri kalhoty, které jsou nahoře rozšířené a směrem dolů se zužují, logicky také nejsou dobrou volbou, v nich vypadají i malá stehýnka jako široká. Kalhoty do zvonu jsou stejný případ jako sukně s volánem, výsledkem jsou přesýpací hodiny a nepříliš vzhledná silueta.

A co je pro vás to nejlepší?

Kalhoty splývavé, ať už velmi volného střihu nebo jen decentně širší s drobounkým rozšířením směrem dolů, a určitě kalhoty sportovního střihu. Ty mohou být bokové, dlouhé nebo ¾ délky, vždy budou působit pěkně a vy se v nich budete cítit dobře.

Pokud se budete řídit těmito zásadami, je vyzkoušené, že vždy budete vypadat dobře! Tak vzhůru do obměny šatníku, stojí to za to!

Slušivé oblečení

Použité ilustrace: Jitka Hrdličková a Přéma Douša