Stojací lampy ve stylu interiéru

Stojací lampy ve  stylu interiéru

Stojací lampy jsou v interiérovém designu vaší tajnou zbraní. Jsou všestranné, praktické a dokážou i to, co jiné interiérové doplňky neumí. Podívat se čas od času, co trh nabízí, je pro správného dekoratéra v podstatě povinnost.

Při plánování místnosti, návrháři začínají s velkými prvky celkového schématu: obecné téma, barvy stěn, stropů a podlah, použití materiálů a hlavní položky nábytku. Je to tak správně. Svítidla, ozdoby, umělecká díla a dekorace mají přijít až později a mají být vybrány tak, aby celkové téma doplnily a doladily.

Tyto lampy mají ovšem jedinečnou roli. Z interiérových doplňků bývají největší a do vzhledu místnosti mohou opravdu výrazně zasáhnout. Také jsou tím prvkem, který nejsnáze použijete, pokud máte chuť kolem sebe něco změnit, ale nechcete se pouštět například do výmalby stěn či nákupu nového drahého gauče.

Jsou zkrátka tajnou a velmi silnou interiérovou zbraní. Pojďme se podívat, jaké kvality mají.

Mohou být použity spolu s dalšími typy osvětlení

Existují tři hlavní druhy osvětlení, celkové hlavní osvětlení, bodové osvětlení a osvětlení, které zvýrazňuje určitou část místnosti. Stojací lampy mohou zastat všechny tyto 3 funkce – samostatně nebo současně.

S několika vysokými lampami můžete vytvářet různé nálady okolního osvětlení. Můžete je umístit do svého čtenářského koutku, další ke stolu, kde potřebujete hodně světla například na drobnou manuální práci nebo pomocí stojací lampy zvýrazníte nějaký výrazný zajímavý prvek (architektonickou zajímavost, umělecké dílo či jiný solitér).

Čím více stojacích lamp máte, tím máte také více možností!

Jsou přenosné

Jak už bylo řečeno, stojací lampy jsou dostatečně velký interiérový prvek s potenciálem, který dokáže úplně proměnit vzhled a dojem z prostoru. A svůj interiér můžete snadno měnit právě pouhým přesouváním lamp z místa na místo. Stojací lampy zkrátka vnesou tu správnou náladu a skvěle vypadají také na chodbách.

Dodávají výšku a eleganci

Jedním z klasických triků interiérového designu, jak dodat potřebnou výšku prostoru, je co největší používání vertikálních prvků, jako jsou třeba dlouhé pruhované závěsy, úzké knihovny až ke stropu a dodání svrchního světla. Vysoké, štíhlé lampy jsou ideální pro přidání výšky a elegance do místnosti, při použití minimální podlahové plochy.

Některé můžete dokonce „oblékat“ v souladu s interiérem

Stojací lampy, které jsou tu už desetiletí, a přesto zůstávají v módě, jdou ty s látkovými stínítky. Výměna stínítek je velmi jednoduchý a finančně efektivní způsob, jak do interiéru vnést další novinku. Vybírat můžete od barevných látkových odstínů, až po mramorovaný papír.

Vyzkoušejte různé změny stínítka a samy uvidíte, jaké kouzlo to s prostorem udělá.

Lampy mohou být hlavním rysem místnosti nebo jemně doplní její celkový vzhled.