Tajemná a magická místa v Česku

Tajemná a magická místa v Česku

Tajemná a magická místa v Česku. Znáte nějaká?

V přímořských letoviscích se dokážeme orientovat poslepu, umíme se bez problémů pohybovat po městech a plážích Egypta, Chorvatska, Bulharska či Turecka, ale svou vlast mnohdy vůbec neznáme.

Přitom při prohlídkách některých míst nás často ovane pocit, který jako by jako ani nebyl z tohoto světa, a my jsme u vytržení. A nejvíc mystiky najdeme přímo v naší republice.

Brána do onoho světa

Hrad Houska je nejoblíbenější pro všechny záhadology. Ve středověku se tam nacházela skalní průrva, brána do říše démonů či dokonce do samotného pekla. Proto byla v roce 1600 byla raději zasypána a na jejím místě byla vystavěna a vysvěcena hradní kaple, která měla všechny démony zastavit. I dnes se na tomto místě citlivější osoby necítí dobře, mají nepříjemné pocity či dokonce vidiny. Co říkáte? Vyzkoušíte magické působení tamních energií a navštívíte hrad kousek od městečka Mšeno na Kokořínsku?

Tajemný, panenský a plný energie

Městečko Panenský Týnec ukrývá nedostavěný gotický chrám, jehož hlavní síla je prý ukryta v kamenných zdech. Je zde výrazná pozitivní zóna, která svým tvarem připomíná kříž. Osobám trpícím depresí se důrazně doporučuje ozdravný pobyt právě na tomto místě. Nejsilnější příval pozitivní energie zažijete za ranního šera nebo po západu slunce.

Tajemný kraj

Takzvaný Kamenný pastýř se nachází poblíž vesnice Klobouky a jde o 3 a ½ metru vysoký pískovec tyčící se uprostřed pole. Osamělý menhir je velmi nápadný a lidé jej také nazývají „Němý svědek minulosti“. Všude okolo jsou prastaré keltské hroby a menhir je pravděpodobně dílem Keltů. Majestátní sloup působí velmi silně a pozitivně – pomocí kamenů lze získat energii k posílení a ochraně lidí, rostlin i zvířat.

Tajemná a magická místa v Česku

Zřícené Trosky

Tajemná a magická místa v Česku zahrnují také krásnou zříceninu hradu Trosky, která je opředena mnoha pověstmi. Tajemná prohlubeň mezi oběma věžemi hradu – Pannou a Babou, je zavalena velkými balvany, pod nimiž se prý ukrývá puklina dlouhá 600 metrů. Dokonce se jí říká Čertova díra. Traduje se, že v záhadné puklině se může ukrývat neobyčejný poklad. Nikdo ale neví, zda se jedná o poklad materiální či duchovní. Takže pokud se pukliny samotného čerta nebojíte, určitě si dopřejte pohled na zříceninu. V době, kdy slunce zapadá, zažijete neuvěřitelnou podívanou.

Býčí skála

Býčí skála je jeskyně, prastaré obětiště v Moravském krasu pocházející z doby bronzové. Pohřební rituály, které se zde prováděly, byly opravdu kruté. Svita provázející nebožtíka byla hrozným způsobem umučena a končetiny byly lidem odsekány. A tak zcela pochopitelně z Býčí skály vychází negativní energie, která dodnes silně ovlivňuje citlivé lidi.

Český Grand Canyon

Proslulý zatopený lom Velká Amerika je 800 metrů dlouhý, 200 metrů široký a až 100 metrů hluboký. Místo je doslova prošpikováno pověstmi a legendami. Nejznámější je ta o děsivém přízraku v německé SS uniformě, který se vynořuje z vodních hlubin a zase mizí. A právě tomuto démonu se připisují všechna nevysvětlitelná zmizení či utonutí v celém kraji.

lebka a artefakty

UNESCO dub

Oldřichův dub je opravdu strom stromů. Je dokonce zapsán na Seznamu nejvýznamnějších stromů UNESCO. Dub stojí nedaleko obce Peruc už více než 1.000 let a údajně pamatuje legendární setkání knížete Oldřicha a pradleny Boženy. Jako svědek zakázané lásky je i dnes Oldřichův dub patronem, ochráncem a příznivcem všech velkých lásek.

Dalších a dalších zajímavosti najdete v Česku víc než dost.

Nemáte chuť letos si pro změnu vyrazit za mystickými a tajemnými místy? Děti by takový strašidelný výlet určitě ocenily!

Tajemná a magická místa v Česku