Tajemství krásy Francouzek

Tajemství krásy Francouzek

Tajemství krásy žen z Francie je pro mnoho z nás velmi inspirativní otázkou. Šarm a grácie francouzských žen je všeobecně známou a viditelnou věcí a většina z nás by určitě brala alespoň kousek charisma, kterým Francouzky oslňují.

Tajemství krásy francouzských žen se pokusím poodhalit a poskytnout vám několik pravých francouzských tipů pro krásný vzhled. Ikona francouzské módy Coco Chanel nebyla žádná krasavice od přírody, ale přesně věděla, co dělat. Velmi inspirativní záležitost!

Vypadat dobře dá práci. Zvlášť tehdy, pokud musíte stíhat práci, rodinu, nákupy, úklid a často i další nutné věci. Pravděpodobně řešíte, kde v tomto kolotoči vzít čas sama pro sebe a péči o sebe. Tohle dilema Francouzky vůbec neřeší. Pro ně je péče o sebe a o svou duševní pohodu stejně důležitá, jako ranní čištění zubů nebo večerní sprcha. Prostě je to nutnost!

Třicetiletá Amélie, která v Čechách vyučuje francouzštinu říká: „My Francouzi věříme, že když je člověk šťastný a spokojený, šíří to dál. Takže dělat si radost a pečovat o sebe není žádné sobectví, je to spíš dobrý skutek pro druhé lidi.“

V čem nám tedy Francouzky mohou jít příkladem?

Tajemství krásy podle Coco Chanel

  • Obličej, který vám nadělila příroda, budete mít ve dvaceti. Záleží jen na vás, jak budete vypadat, až vám bude padesát.
  • Jestliže chcete být nenahraditelná, musíte být odlišná.
  • Dobrá žena s dobrým párem bot nikdy nemůže být ošklivá.
  • Oblékejte se tak, jako by to bylo naposledy.
  • Parfém je neviditelný, ale nezbytný doplněk. Dává vědět, že žena přichází a připomíná ji, když odejde.
  • Neexistují ženy ošklivé, jen líné.
  • Krajka je jednou z těch nejkrásnějších imitací přírody. Ovšem přírodní perly se hodí pro každou příležitost.
  • Nic ženu neučiní starší než snaha dělat se mladší.

Noste kvalitní oblečení

Ačkoli se to nezdá, Francouzky jsou minimalistky. Méně je často více. Jejich šatníky nenajdete přeplněné, ale plné kvalitních nadčasových kousků. Evergreenem jsou džíny, hezky šité sako, bílá košile a drahá kabelka i boty. Zkrátka věci, které se dají skvěle kombinovat a nepodléhají módním trendům.

Tip: Vsaďte na doplňky, které podtrhnou vaši ženskost, ale zároveň vás trochu zjemní. Ideální jsou šperky) náhrdelníky, náramky a brože), šátky, pokrývky hlavy a pásky.

Jídlo berte jako svátost

Nepřejídejte se. Tajemství štíhlé linie Francouzek spočívá mimo jiné v úctě k jídlu. Stolování je rituál. Ženy Francie si užívají vzhled, chuť i vůni pokrmu, ale také dobrou společnost. Není to o tom, kolik toho sníte, ale jak si to užijete. Jezte klidně vše, ale v malých dávkách. Tak si budete moct užít mnoho gurmánských zážitků a požitků.

Rtěnka je osmý div světa

Ve Francii ženy nosí mnohem méně make-upu než my v Čechách. Důvod? Místo kvalitního maskování vsází Francouzky na přirozeně hezkou pleť. Proto raději investují do kvalitních krémů, sér, odličovacích vod a masek.

Ovšem na rtěnku nedají francouzské krásky dopustit. Představte si, že dokonce existuje vědecky podložený takzvaný „rtěnkový efekt“! prokázalo se, že ženy s nalíčenými rty působí na své okolí sebevědoměji, chytřeji a vzbuzují větší respekt. Francouzky to dobře vědí a bez nalíčených rtů nevyjdou z domu. U mužů rtěnka vyvolává až nečekaně silné emoce, fantazii a zájem.

Pečujte o své rty a pamatujte, že pro skvělý efekt stačí obyčejný lesk nebo balzám.

Co vám vzkazují Pařížanky

Nepodceňujte spodní prádlo. Spodní prádlo vždy kupujte takové, aby vám perfektně padlo. Jde o pocit. V kvalitním spodním prádle se vždy budete cítit víc žensky a sexy.

Respektujte svojí konfekční velikost. V žádném případě se nesnažte vtěsnat do džínů o číslo menších. Nejen, že se nebudete cítit dobře, protože vás budou tlačit, ale všechny skryté faldíky se vyhrnou ven, všem na oči.

Sportujte pro zábavu. Vaše tělo potřebuje pohyb. Zpevní se tak svaly, ale také kůže, a vy budete vypadat mladší. Pokud vás sport moc nebaví, na to mají Pařížanky skvělý fígl. Pořiďte si městský bicykl a jezděte na něm třeba v létě do práce.

Nikdy nebuďte umělá. Nepřehánějte to s make-upem, a pokud nemáte přirozené mikádo, lepší než použít tunu laku na to, aby vlasy držely, zvolte raději uličnický rozcuch.

A co si podle Francouzek vzít nejvíc k srdci?

Buďte na sebe hodné a mějte se rády. Žádný muž vedle sebe nechce mít puťku, uklízečku nebo kuchařku, chce ženu osobnost. Proto si užívejte své záliby a radosti, milá setkání s lidmi či skvělý zmrzlinový pohár.

tajemství krásy