Tajemství záhadných orgonitů

Tajemství záhadných orgonitů

Tajemství „záhadných kamínků“ a orgonové energie, o co vlastně jde? Nedostatek orgonové energie prý stojí za mnoha psychickými potížemi, jako je například vyčerpání, úzkost, nespavost, ztráta energie a chuti do života. Existují možnosti, jak se bránit, i když jsou poněkud nevšední. Stačí si pořídit pár orgonitů… jeden třeba na pracovní stůl, druhý na noční stolek… a za pár dní se začnou dít věci.

Orgon aneb životní energie

Své jméno orgonity získaly od slova orgon, které označuje životní energii. Existenci této zvláštní síly objevil známý rakousko-americký psychiatr Wilhelm Reich, který ji začal ve 30. letech minulého století využívat pro léčbu svých vážně nemocných a nevyléčitelných pacientů.

Reich sestrojil takzvaný orgonový akumulátor, zařízení, které vypadalo jako šatní skříň. Stěny tvořilo několik vrstev organického a anorganického materiálu, díky kterým dovnitř proudila orgonová energie a příznivě působila na pacienty, kteří seděli uvnitř.

Tajemství dnešních orgonitů

Stále ještě nevíte, o co jde? Určitě je znáte. Dnešní orgonity připomínají originální dekorace, které mají nejčastěji tvar pyramidy, krychle nebo jehlanu a vkládají se také do šperků. Většinou jsou vyrobeny ze směsi přírodní pryskyřice a kovových třísek, často ale obsahují léčivé polodrahokamy (křišťál, růženín, ametyst, hematit, jaspis a další).

Fungují stále stejně – čistí energii kolem nás a negativní energie mění na pozitivní. Vedle orgonitu se prý budete cítit příjemně a uvolněně a bude se vám lépe dýchat. A pokud si orgonit dáte někam k posteli, vaše ráno bude plné svěžesti po kvalitním odpočinku.

Tajemství harmonického domova

Orgonity pomáhají neutralizovat negativní energii z geopatogenních zón. Takže pokud máte doma místo, kde se necítíte úplně nejlépe a netušíte, proč by to tak mohlo být, možná se jedná právě o geopatogenní zónu. Vyskytují se v místech, kde je například podzemní voda, přítomnost radioaktivních prvků nebo zlom v geologickém podloží. Vedle toho ale existují i psychogenní zóny, které nesou tíživé stopy negativních emocí a tajemství, jako jsou bývalé hřbitovy, bojiště, popraviště a podobná místa. A právě zde vám orgonity pomohou.

Orgonity a elektrosmog

Orgonity by měly být i na místech, kde jsou nějaká elektrická zařízení. Počítače, televize, mikrovlnky či mobily kolem sebe šíří škodlivý elektrosmog, který má neblahý vliv na naše zdraví. Dokážou čistit i vodu z kohoutku, která bývá plná nežádoucích přísad včetně hormonů. V tomto případě se doporučuje připevnit orgonit lepící páskou na potrubí.

Vyrobte si svůj vlastní

Ačkoli orgonit snadno seženete na různých e-shopech nebo ve specializovaných prodejnách, můžete si jej vyrobit i samy, přesně vám na míru.

Potřebovat budete včelí vosk, kovovou, skleněnou či plastovou formu libovolného tvaru, drobné kovové špony a několik kousků křišťálu, případně jakéhokoli polodrahokamu, který máte rády nebo který příznivě působí na vaše zdraví.

Formu nejprve vytřete silikonovým olejem, přilijte polovinu rozpuštěného vosku, nasypejte špony a vložte dovnitř křišťály tak, aby špičkou mířily do vrcholu formy a do stran. Potom přidejte další vrstvu vosku a špon. Nechte důkladně zatuhnout a orgonit vyklopte.

A pak už jen počkejte, až začne jeho síla působit. Použití orgonitů je opravdu netradiční technika, ale vzhledem k tomu, kolik příznivců má, asi stojí za to ji vyzkoušet.