Teorie velkého třesku a co asi nevíte

Teorie velkého třesku a co asi nevíte

Teorie velkého třesku byla produkována stejně jako Dva a půl chlapa Chuckem Lorre. A protože oba seriály jsou nyní aktuální a běží v televizi každý všední den, je na místě zmínit zajímavá fakta také o tomto sitcomu.

Už jsem psala o nejúspěšnějším seriálu všech dob Dr. Houseovi, seriálu Přátelé a z českých sitcomů jsem se zaměřila na neznámá fakta o Comebacku. Poslední zajímavosti se týkaly seriálu Dva a půl chlapa.

A protože můžete strávit u televize půl dne, kdy shlédnete několik dílů Dva a půl chlapa následovaných několika díly Teorie velkého třesku, pojďme se právě na Teorii velkého třesku podívat zblízka.

Teorie velkého třesku, velká (ne)známá

Z nějakého důvodu byl seriál zakázaný v Číně.

Sheldon má v seriálu IQ 187, což je o 17 bodů víc, než měl Albert Einstein.

Pokud se pozorně zadíváte, všimnete si, že Leonard nosí brýle, která nemají skla.

Když byl Howard Wolowitz ve vesmíru, na natáčení se podílela i NASA.

Píseň o „hebkém koťátku“, kterou Penny zpívá Sheldonovi, když ho něco bolí, skutečně existuje a je z Polska z 19. století.

Velký třesk, velké peníze

Ačkoli si hlavní představitelé Teorie velkého třesku vydělali mnohem méně než herci v seriálu Dva a půl chlapa, stále jejich honoráře nejsou ani zdaleka špatné.

Sheldon, Leonard a Penny si za jednu epizodu vydělají 25 milionů korun. Howard a Raj 20 milionů korun a Amy s Bernadette 1,5 milionů korun.

Slovo „Bazinga“, které řekne Sheldon po každém svém vydařeném žertu, je složeno ze 3 chemických prvků: Barium, Zinek a Galium.

Pro české jazykové prostředí může být použito místo Bazinga například slovo Vtip (poměrně nudné): vanad, titan, fosfor. Proto pro otrlejší povahy nabízím Nasrat (jakože někoho tím žertem): sodík, stroncium, astat.

Když se „kluci“ vrátili ze své polární expedice, byli všichni zarostlí a vousatí. Vousy byly jejich vlastní a nechávali si je narůst celé léto, jelikož producenti seriálu tvrdili, že umělé by vypadaly divně. Jenže, úlet! Když si potom produkce a režie herce prohlédla, zdálo se jim, že vypadají přinejmenším zvláštně a nepřirozeně, a tak jim maskéři vousy oholili, a nakonec jim stejně nalepili ty falešné!

Pokud seriál sledujete, asi jste si všimly, že téměř v každém dílu chodí herci po schodišti. Ve skutečnosti jde o jedny jediné jednopatrové schody, takže štáb musí měnit rekvizity, aby to vypadalo, že jde o různá patra.

Sexy Howard a asexuál Sheldon

Howard má ve svém pokoji slušnou sbírku sci-fi postaviček. Ale všimly jste si, že všechny postavy jsou ženy? Tedy, jedna postavička ze Star Wars je mužského rodu.

Představitel Sheldona, který je v seriálu asexuální, žije spokojený život se svým manželem. Poslední novinkou je, že oba manželé prodělali Covid – 19.

Ve hře jsou i včely

Brazilský biolog André Nemeśio, který objevil nový druh včely, jej pojmenoval Bazinga. Údajně proto, že se ho příslušníci tohoto včelstva neustále snažili „nachytat“ (?)

Vědci a herci

Všichni vědci, o kterých kdy v seriálu padla řeč, skutečně existují. Stejně tak všechny studie, teorie, vynálezy či experimenty jsou napsány, dokázány a provedeny.

Celé Sheldonovo jméno včetně titulů zní Dr. Sheldon Lee Cooper Bs. MS. MA, Ph.D., CSD.

Jim Parsons, který hraje Sheldona, má skutečně fotografickou paměť stejně jako postava, kterou představuje. I proto je schopen si zapamatovat všechny ty komplikované vědecké názvy a předměty vědeckých diskuzí, ve kterých se jeho postava tak vyžívá.

Ovšem není to jediná zvláštnost Jima Parsonse. Perličkou na závěr může být jeho volba triček pro ten který díl. Barvy triček totiž odrážejí skutečnou náladu herce.

Nejsem si teď úplně jistá, zda je to přesně podle psychologických studií, ale červené tričko pro něj znamená vztek, oranžové chamtivost, zelené odvahu, modré naději a žluté strach.