Tipy pro relax na terase i na balkoně

Tipy pro relax na terase i na balkoně

Tipy pro relax jsou právě aktuální! Už je teplo, sluníčko svítí, a tak se vám určitě budou hodit rady, jak si odpočinout na terase či na balkoně.

Pokud nemáte čas na dlouhé procházky, ale máte terasu či balkon, využijte toho a užijte si relax! Posezení či poležení na čerstvém vzduchu je nedocenitelné a příjemné, a jakmile slunce zajde, přichází čas na tu pravou romantiku!

Tipy pro relax.

Bezvadný odpočinek při sezení i ležení

Tipy pro správný relax, tedy pokud máte k dispozici zahrádku, je zavěšení sítě či houpačky. Toto řešení pro výborný relax využívá mnoho lidí, protože existují vychytávky pro jednoduchou instalaci téměř kdekoliv. V nabídce prodejců najdete například varianty se stojánky, kdy nepotřebujete žádné přírodní opěry a ani nemusíte vrtat do zdí. Jiným dobrým nápadem pro prima relaxaci jsou sedací vaky. Ty vám luxusní pohodu na jarním sluníčku rozhodně zajistí také. Jen dejte pozor, abyste si koupily sedací vak, který je určený pro venkovní použití!

Prostorové řešení

Tipy pro relax.

Jestliže je dostatek prostoru, určitě si dopřejte standardní sezení pro více lidí. Židle, křesílka či lehátka a stolek. Ideální je nábytek s úložným prostorem, kam snadno a rychle v případě potřeby schováte textilie, dětské hračky či jiný nezbytný „nepořádek“. Vyplatí se také zástěna s poličkami, která vám pomůže nejen zachovat si soukromí, ale krásně pokvete kytičkami, které na ni postavíte. Je skvělá samozřejmě nejen pro květiny, ale i pro odkládání různých jiných věcí.

Náladové osvětlení.

Náladové osvětlení

Tipy pro správný jsou i otázkou náladového osvětlení. Inspirujte se například venkovním osvětlením kaváren a restaurací. Možná je to ten pravý způsob, jak světlo přenést i na svůj balkon či terasu. Trendem jsou žárovkové řetězy, jemné mléčné světlo, ale i světlo barevné. V módě jsou také retro petrolejové lampy nebo dokonce běžné lampióny. A tak záleží jen na vašem vkusu a náladě, jakou atmosféru si připravíte.

Petrolejová lampa vytvoří atmosféru pro relax.

Stínění musí být

Rozšířeným názorem je, že klasickým slunečníkům již odzvonilo. Není to pravda a vy nikdy neuděláte chybu, pokud si stojací slunečník pořídíte. Nejen, že je cenově velmi výhodný, ale jeho hlavní předností je možnost natáčet jej proti slunečním paprskům přesně tak, jak zrovna potřebujete.

Zachumlejte se do textilu

Když se vám na vaší terase či balkoně něco nelíbí, třeba barva obložení či typ zábradlí, nebo si jen prostor chcete více zabydlet, není to žádný problém. Dnešku vévodí textilie. Pro ten správný relax využijte polštářky, deky, sedáky, jemné závěsy, možností je mnoho. Právě proto je důležité, aby bylo kam tyto doplňky rychle schovat. Ne všechen textil je určený pro použití v exteriéru, i když v obchodech seženete křesílka, lehátka a další důležité věci, které odolají i dešti. Jedná se o trochu větší investici, ale určitě se vyplatí!

Pak už jen stačí vyjít ven a pořádně si tu krásu užít!