Ušijte si plyšového medvídka

Ušijte si plyšového medvídka

Ušijte si plyšového medvídka už jen proto, že výroba není nic složitého, zabavíte se a vaše dítko bude nadšené. A vy navíc budete na svůj výsledek určitě hrdá! S výrobou vám pomůžeme krok za krokem.

Vlastnoručně vyrobený medvídek, ať už látkový nebo plyšový, může být nejen skvělou hračkou, ale také velmi osobitým dárkem a jeho kouzlo oproti plyšákům kupovaným je prostě úžasné.

Pokud se tedy rozhodnete, že si ušijete plyšového medvídka, s chutí do toho, není to nic složitého! Stačí kousek jakékoli tkaniny, běžné nebo plyšové, šicí stroj či potřeby na šití a drobnosti na ozdobení.

Váš medvídek bude přesně podle vaší vlastní fantazie!

šicí potřeby

Jakou látku a kolik

Nejlepší je použít měkkou tkaninu nebo látku s chlupem (nemusí jít o plyš). Důležité je, aby vámi vybrané látky bylo dostatek. Zkrátka potřebujete dva díly medvídka zvolené velikosti. Na medvěda o rozměrech 38 x 20 cm je potřeba zhruba 0,4 metru látky.

ušijte si plyšového medvídka. šablona

Připravte si šablonu

Šablonu snadno najdete na internetu, ale snadno si vyrobíte vlastní. Stačí obrys medvídka nakreslit na papír a vystřihnout. vzoru. Pak přeložíte látku na polovinu a šablonu na přeloženou látku přišpendlíte. Látku pokud možno vyhlaďte tak, aby v ní nebyly žádné hrboly a ujistěte se, že špendlíky protínají obě vrstvy textilie, aby při stříhání látky neklouzaly. Nakonec látku podél obrysu šablony vystřihnete.

Ušijte si plyšového medvídka

Oba vystřižené kusy textilie na sebe přiložte tak, aby vnější potištěné, více barevné nebo chlupaté strany byly uvnitř. Vyrovnejte okraje látek a sešpendlete. Asi 5 centimetrů na noze nebo tělíčku medvídka nechte volných, tudy jej posléze otočíte na lícovou stranu a naplníte ho. Látky sešijte podél sešpendlených či nastehovaných okrajů a pro jistotu je po obvodu zaentlujte.

ušijte si plyšového medvídka

Tlustý méďa

Sešitého medvídka otočte na lícovou stranu. Volný, nesešitý otvor použijte k protažení látky. K vyrovnání okrajů možná budete potřebovat rukojeť dřevěné měchačky, tak se vám obrys vyhladí podle švů.

Potom pořádně medvěda naplňte otvorem a vycpávejte ho, dokud není baculatý. Opět vám pomůže dřevěná měchačka, pomocí ní totiž zatlačíte použitou vycpávku i do těžko přístupných míst. Jako náplň poslouží molitan, vata, kousky nastříhaných látek bavlněné kuličky či příze.

plyšový medvídek

Ve chvíli, kdy bude méďa tlusťoučký dle vaší představy, přehněte okraje látky podél ponechaného otvoru a z lícové strany je sešpendlete a sešijte. Pak už jen nakreslete oči, nos a ústa. Váš medvídek se může tvářit vesele, smutně nebo překvapeně, zkrátka podle toho, co se hodí.

Tip pro překvapený výraz: nakreslete 2 kruhy s velkými tečkami ve středu, zvednuté obočí a přiměřený úsměv.

Dokončení

dekorace

Na oči či čumáček je skvělé použít knoflíky, které vašemu medvědovi dodají roztomilý, domácí vzhled. Pokud se vám nelíbí ani kreslení ani knoflíky, můžete oči, nos a ústa přilepit. Lepit můžete cokoli. Vystřižená očka z jiné látky, korálky flitry či jakékoli další dekorace, které vás napadnou. Jako závěrečný doplněk například uvažte medvídkovi stuhu kolem krku nebo ho pošijte záplatami.

Možností je mnoho, postup snadný a rychlý, není proč váhat. Dejte se do tvoření klidně hned!