Už žádný strach z čepice

Už žádný strach z čepice

Už žádný strach z čepice, vsaďte na ideální účes! Čepice jsou ideální společnice pro mrazivé dny, ale dokážou nám pěkně zruinovat pracně upravené vlasy. Není třeba se na čepice zlobit, pokud nejste čepicový typ, oddalujte nošení pokrývky hlavy co nejdéle. To, že až 40 % tepla utíká z těla přes hlavu, je mýtus. Nicméně pocit tepla čepice dodá. Takže co s nimi? Naštěstí existuje pár tipů, které pomohou váš účes udržet ve formě! A určitě se vyplatí zkusit z pokrývky hlavy udělat parádní stylingový doplněk.

Není čepice jako čepice a na trhu jich je nespočet druhů, tvarů i barev.

Už žádný strach z čepice – stačí se na ni dobře připravit

Už žádný strach ze statické elektřiny. To, že vám po sundání čepice v místnosti začnou vlasy poletovat do všech stran, způsobuje nedostatek jejich hydratace. V zimě tedy rozhodně přidejte na síle co do péče pomocí hydratačních balzámů, sprejů či masek. Naopak zkuste na chvíli odložit, fény, kulmy a žehličky na vlasy.

Pokud jsou vaším problémem vlasy splihlé, vyzkoušejte sprej pro objem a vlasy fénujte v předklonu. Zajistíte si tak objem hřívy a váš účes se po sundání pokrývky hlavy jen tak nezhroutí.

Materiál čepice je ovšem také základ

Nejen péče o vlasy, ale samotná pokrývka hlavy rozhoduje o tom, jak bude váš účes vypadat. Už žádný strach, dbejte na výběr čepičky a vše bude fajn.

  • Máte-li vlasy citlivé a jemné, které snadno přilnou, kupte si trošičku větší čepici. Účes se nebude mačkat a lépe si udrží objem i tvar.
  • Bavlněné produkty propouští více vzduchu než vlněné a z umělých vláken, a to pomáhá pokožce lépe dýchat. Předejdete slepeným pramenům!
  • Jestliže vás trápí poletující vlasy, ale přesto se nechcete vzdát vlny, můžete si pod čepici přes vlasy uvázat jemný hedvábný nebo saténový šátek. Zabráníte tak nabití statickou elektřinou.
  • Pokud potřebujete zachránit již poničený účes, mějte vždy u sebe objemový sprej nebo pudr. Vlasy si pročesejte, ideálně v předklonu, a ke kořínkům vmasírujte produkt.
  • Odstávající vlasy zkrotí trocha vlasového oleje, sérum proti krepatění nebo stylingový krém.
  • Používejte dřevěný hřeben nebo kartáč s přírodními štětinami, opět tak zamezíte vzniku statické elektřiny.

Už žádný strach z čepice! Čepice jako styl

Hipster

Kulichy sluší krátkým vlasům i dlouhovláskám. Pro vytvoření módního účesu pod čepici naneste do vlasů trochu vlasového pudru nebo suchého šamponu, aby byly vlasy drsnější. Potom vytvořte pěšinku uprostřed celé hlavy a obě poloviny vlasů zapleťte po stranách přes ramena směrem dopředu. Tento look oživuje trocha nedokonalosti, proto se nebojte pramínků, které občas z účesu utečou.

Francouzský šarm

Jako ostatní oblečení, které Francouzky nosí. Jednoduché, ležérní, naprosto bezchybné a perfektní. Na zimu je tu baret. Baret sluší jak mikádu pod uší, tak pod ramena. Styling zůstává stejně jednoduchý, a zároveň působivý, jako tato pokrývka hlavy. Do vlasů vmasírujte trochu tužidla a pomocí prstů vytvořte požadovaný tvar účesu. Chcete-li přeci jen vnést trochu extravagance, zvolte asymetrickou variantu a na jedné straně zafixujte účes za uchem.

S baretem si rozumí i jednoduchý culík, pokud si baret neposadíte příliš hluboko do čela.

Slavný návrat čelenek

Pletené čelenky 80. let 20. století jsou zpět. A to v plné parádě! Zamilují si je hlavně všechny ženy, které nejraději nosí vlasy sepnuté nebo vysoko vyčesané. Na čelenkách je skvělé hlavně to, že uší máte pěkně v teple, ale účes a vaše hříva skvěle vyniknou.

Už žádný strach z pokrývek hlavy! Nejsou na místě! Teď už si budete umět poradit v každé situaci!

už žádný strach