Zdobení nehtů zvládnete samy

Zdobení nehtů zvládnete samy

V současné době jsme s úpravou nehtů odkázány výhradně samy na sebe. Možná tím trpíte, ale je to skvělá výzva! Vytvořte své vlastní návrhy pro zdobení nehtů. A nezapomeňte, že trendem stále zůstává krášlit nejen nehty, ale i jejich okolí.

Zdobení nehtů. Ruka se třpytivými nehty.

Zdobení nehtů považuje většina žen za náročnou a ryze profesionální činnost. Ve skutečnosti to tak těžké není. Rozhodně se vyplatí „nehtové umění“ alespoň vyzkoušet. Zpočátku možná výsledek nebude tak perfektní, ale o to víc získá na jedinečnosti a originalitě. Ničeho se nebojte a vzhůru do zdobení!

Třpytky, korálky a kamínky

Všechno potřebné zakoupíte ve specializovaných obchodech, a pak už jen tvoříte svůj vlastní design. Budete-li nalepovat kamínky, nejprve si určitě naplánujte vzor na papír. Použijte pro něj vrstvu laku, který je pro lepení speciálně navržen. Do laku pak pinzetou vložte korálky a/nebo kamínky. Jestliže uděláte ve svém vzoru chybu, snadno vše posunete podle svého přání ještě předtím, než lak zaschne.

Stejných úprav na poslední chvíli se nemusíte bát ani při finální aplikaci přímo na nehty.

Chcete-li zdobit také ruce, nejlepší je obyčejné lepidlo na řasy.

Šablony vám pomohou

Nejlepší je, když si nejprve připravíte šablony v různých velikostech, které přesně kopírují zakončení nehtů. Ty největší budou na konci nehtů, ty nejmenší u nehtového lůžka. Potom vezmete štěteček na oční linky, a tím pomocí laku na nehty obkreslíte jednotlivé šablony. Až obvodové linky zaschnou, prostor mezi nimi vyplníte nejrůznějšími barvami laků. Nebojte se přehánět! Jde přeci hlavně o sebevyjádření!

Třpytivé nehty i ruce

Trendem je zdobení nehtů, ale i jejich okolí, tedy celých prstů či vzorů na rukou. Budete potřebovat speciální podkladové lepidlo na bázi gumy a běžné třpytky, jaké se používají například na oční víčka. Nejprve si nalakujte nehty a pak se pusťte do třpytek. Stačí kolem nehtů na prsty natřít tenkou vrstvu lepidla, a poté pomocí plochého štětce nanést na lepidlo třpytky.

Dnes jedeme v trendu takzvané „nadměrné estetiky“. Ten se samozřejmě odráží i v oblasti zdobení nehtů, prstů a rukou. Kamínky, korálky a třpytky tvoří základ, protože vytvářejí velký vizuální efekt.

Vše je přitom celkem snadné. Zvládnete to také!