Zdraví, psychika a vztahy jsou zásadní pro každého z nás. Jak se udržet v dobré kondici, svou psychiku v dobrém stavu a být spokojení v partnerských či rodinných vztazích a mezi lidmi obecně?

Zdraví může být definováno jako absence nemoci, funkcionálně jako schopnost vyrovnat se s denními aktivitami, nebo jako schopnost zůstávat ve stavu vyrovnanosti. V každém organismu je zdraví určitá forma homeostázy. To je stav harmonie, kdy je příjem a výdej energie a látek v rovnováze (s možností růstu). Zdraví též značí dobré vyhlídky na trvající přežití. U vnímajících bytostí, jako jsou lidé, je zdraví celostní koncept.

Psychika

Naše psychika dostává každý den zabrat při práci i v soukromém životě. Pro udržení psychické pohody je vhodné kromě pravidelných sportovních aktivit zařadit také doplňky stravy, čaje a další preparáty, které přispívají k normální činnosti celého nervového systému.

Psychosomatika

Rozvíjejí se nemoci, které jsou psychicky podmíněné, ale není to tak u všech. Každopádně my se v rubrice Zdraví a psychika chceme věnovat nemocem nejen psychickým a psychosomatickým, ale i vážným nemocem těla a jeho orgánů. A snažit se pomoci erudovanou radou.

Tělesné nemoci

Nemocí těla je mnoho. Jako základní kategorie si můžeme určit jednotlivé oblasti: hlava, dýchání, hormony a hubnutí, ledviny, játra a žlučník, imunitní systém, kloubní a kosterní systém, ženské partie a související problémy, mozek a krevní oběh a neurologicky podmíněné zdravotní problémy.

Samozřejmě se budeme věnovat i tomu, jak si zachovat zdravý životní styl a kondici nejrůznějšími typy cvičení. Od jógy až po silový trénink.

Zdraví, psychika a vztahy. Co je důležité?

Partnerský vztah je základ

Naplněný partnerský vztah je pro většinu žen jedním ze základů spokojeného života. Ve fázi zamilovanosti máme často pocit, že náš protějšek nemá žádné větší chyby, a nic nás nezajímá tolik jako právě on.

Po nějakém čase nám však růžové brýle z očí spadnou a nám nezbývá než odlišnosti v našich názorech i drobné rozepře řešit. Velkou zatěžkávací zkouškou každého vztahu je také narození dětí. Oba partneři se musejí vyrovnávat nejen s novými životními rolemi, ale i s únavou a nedostatkem volného času stráveného pouze ve dvou.

Inspirujte se, jak pečovat o vzájemný vztah a jak předejít partnerským problémům. Radujte se ze svého vztahu plného lásky, důvěry a respektu.

Držte se ve zdraví a čtěte naše rady!