Zůstaňte půvabná i pod brýlemi

Zůstaňte půvabná i pod brýlemi

Zůstaňte půvabná, i když nosíte brýle! Naopak, mnoha ženám brýle vyloženě sluší a byla by škoda měnit je za čočky. Kouzlem ovšem zůstává vhodný make-up, který zvolíte. Něco jiného si žádají brýle pro korekci krátkozrakosti a něco jiného je potřeba pod brýle upravující dalekozrakost.

Zůstaňte půvabná i při krátkozrakosti

Skla brýlí s minusovými dioptriemi, které se používají při řešení krátkozrakosti, oči opticky zmenšují. Pokud mají navíc antireflexní úpravu, potlačují barvy. Jenže to vše dokonale zvládnete vykompenzovat perfektním líčením! Jak na to?

TŘPYTIVÉ ODSTÍNY PRO ZVĚTŠENÍ OČÍ

Nejprve naličte celou plochu očního víčka třpytivým bronzovým odstínem. Oči opticky zvětší zejména zlatavé nebo perleťové odstíny. Stíny vybrané barvy potom jemně protáhněte přes záhyb víčka až k vnějšímu koutku oka.

ROZJASŇOVAČE PRO JAS

Jakmile máte oční víčka nalíčená, aplikujte trochu perleťového nebo béžového rozjasňovače (highlighter) přímo pod oblouk obočí. Tím se obočí posune opticky výš a celé oko bude ve výsledku vypadat nejen větší, ale také krásně rozzářené!

KAJALOVÁ TUŽKA PRO OTEVŘENÍ OČÍ

Pak ještě použijte bílou nebo jemně béžovou kajalovou tužku a protáhněte linkulinku podél vnitřní linie obočí. Světlá barva oči ještě více zvětší.

KLEŠTIČKY NA ŘASY PRO SPRÁVNÝ ŠVIH

Před nanesením řasenky ještě použijte kleštičky a řasy vytočte směrem vzhůru. Budou vypadat delší, a hlavně výraznější. Řasenku potom naneste ve dvou vrstvách a vaše oči, nyní velké a výrazné, jsou připraveny vypadat krásně i pod minusovými dioptrickými brýlemi!

Zůstaňte půvabná

Půvab při dalekozrakosti

Zůstaňte půvabná i tehdy, pokud nosíte brýle s konvexními skly. Tato skla zvětšují, proto je potřeba s líčením zacházet opatrně a dbát na detail, protože každá chybka kvůli efektu lupy ihned vynikne.

MÍSTO LESKU TENTOKRÁT MAT

Aby se vám v průběhu dne nezačaly oční stíny viditelně usazovat v záhybu očních víček, což by byl opravdu viditelný průšvih, před nalíčením naneste na celé oční víčko takzvaný „primer“, neboli bázi pod oční stíny. Můžete také úspěšně použít pudr, protože ten nasákne nadbytečný kožní maz a tím zabrání rozpíjení barvy.

Ideálním způsobem, jak oči zmenšit, je použití matných očních stínů, které jsou buď úplně bez nebo jen s minimálním podílem lesku. Jinak se lesklým a perleťovým přípravkům na oči vyhýbejte jako čert kříži. Velmi vhodné jsou oční stíny v barevných odstínech hnědé nebo hnědofialové. Aplikujte je štětečkem na pohyblivou část očního víčka a jemně je rozetřete směrem vzhůru. Trošku stínů pak přidejte i ke spodnímu obloučku řas.

KAJALOVÁ TUŽKA I PRO ZMENŠENÍ OČÍ

Černá nebo tmavě hnědá linka u horního i spodního oblouku řas oči šikovně zmenší a dodá jim ten správný šmrnc. Linka však musí být jen velmi tenká nebo ji lehce rozetřete například pomocí vatové tyčinky.

ŘASENKA JEN JEDNOU

Na závěr řasy standardně dolaďte černou řasenkou. Použijte ji však pouze v jedné vrstvě, jinak budou oči působit příliš výrazně. Pro jistotu řasy ještě pečlivě oddělte pomocí kartáčku, aby brýle neodhalily případné slepence.

Ledacos máte jistě vyzkoušené, ale i tak si možná své zvyky při líčení očí doplníte o nové detaily či inspiraci. Zkrátka buďte v brýlích ještě mnohem krásnější než bez nich!